EğitimKarasu

Özşen’den öğrencilere yangın tatbikatı

 

Karasu Özel Özşen Okulları’nda geçtiğimiz hafta içi yangın tatbikatı yapıldı. Karasu Özel Özşen İlkokul Müdürü Betül Balta, “Hizmet içi eğitimlerle öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi bilgilendiriyor hem de gündelik hayatlarında faydalı olacak bilgiler edinmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

 

SOSYAL ETKİNLİK PROJESİ

Karasu Özel Özşen Okulları’nda geçtiğimiz hafta içi yangın tatbikatı yapıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi tarafından yangın tahliye ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirilen Tatbikat Eğitim Sorumlusu Mehmet Enes Sezen ve Karasu Grup Amiri Selçuk Şensöz iş birliği ile yapıldı. Okul Müdürü Betül Balta, “Özel Özşen okulları olarak büyük bir eğitim ve sosyal etkinlik projesine daha imza attık. Tatbikattan önce öğrencilere ve öğretmenlere yangın çeşitleri ve yangında mahsur kalmış bir kişiye nasıl müdahale edilmelidir gibi konularda eğitim verildi. Okul olarak öğrencilerimize uygulamalı olarak akademik ve sosyal etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KENDİNE GÜVENEN NESİLLER

Karasu Özel Özşen Okulları Koordinatörü Adem Eraslan, “Bilgili, aydın, çağdaş, öğrencilerimize bilgi üstünlüğünü, araştırıcılığı, girişimciliği teşvik ederek kaliteli bir eğitim sağlamaktayız” dedi. Eraslan, “Öğrencilerimize olası bir sorun anında nasıl davranması gerektiğini uygulamalı olarak öğretiyoruz. Çocuklarımız böylelikle bir olası bir yangın anında ne yapmaları gerektiğini algılayıp soğukkanlılıkla hem kendi canlarını hem de başka insanların canlarını kurtarabilecekler. Özşen Eğitim Kurumları olarak kendini tanıyan ve ifade edebilen, iletişim becerilerini kullanabilen öz saygısı gelişmiş, kendini geliştirme isteğiyle dolu nesiller yetiştireceğiz” şeklinde konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)