Karasu

Esnafa düşük faizle kredi

 

Karasu Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafa ucuz kredi haberi ile ilgili açıklamada bulundu. Eşkin, “Verilen bu müjdeyle, esnafımızın biraz olsun nefes alacağını ümit ediyorum” diye konuştu.

 

500 BİN LİRAYA KADAR KREDİ

Karasu Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafa ucuz kredi haberi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Eşkin, “Esnafımıza yüzde 9.5 faiz oranıyla 350 bin liraya kadar kredi sağlayabiliyorduk. Yapılan açıklama ile birlikte bu limit yüzde 7.5 faizle 500 bin TL olarak güncellendi. Bunun yanı sıra esnafımız bulunduğu işyerini satın almak istiyorsa bu esnaflarımıza da 10 yıla kadar yüzde 7.5 faiz oranıyla 1.5 milyon lira kredi sağlanabilecek” dedi.

 

7 YILA KADAR 1,5 MİLYON TL

Faiz oranının düşürülmesi ve verilen kredi limitlerinin arttırılması esnafımızı biraz olsun rahatlatacak” diye konuşan Karasu Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, “Şoför esnafımızı da belli kolaylıklar bekliyor. Bu kolaylıkların başında yine yüzde 7.5 faiz oranıyla 7 yıla kadar 1,5 milyon lira kredi imkanı gelmesi var. Şoför esnafımız da bu destekle işyerinde kullanacakları araçlarını satın alma imkanına sahip olacaklar” ifadelerini kullandı. (HABER: Sündüz Andoğlu)