Eğitim

Özşen’de ilk gün heyecanı

Özşen’de ilk gün heyecanı

Karasu Özşen Koleji kapılarını açtı. İlk gün öğrencilerini karşılayan Özşen Koleji Öğretmenlerinin mutlulukları gözlerine yansıdı. Yaz aylarında okulun tüm eksiklerinin giderildiğini söyleyen Özşen Koleji Müdürü Adem Eraslan, sorunsuz bir eğitim dönemi için hazır olduklarını söyledi.

Heyecanlıyız

Pazartesi günü okul bahçesinde yapılan törende bir konuşma yapan Özşen Koleji Müdürü Adem Eraslan, “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk gününde siz öğrencilerimizi karşılamaktan son derece mutluyuz. Biz sizleri çok özledik. Siz de okulunuzu ve arkadaşlarınızı özlemişsinizdir. Sorunsuz bir eğitim öğretim dönemi geçirmeniz için yaz aylarında okulumuzun tüm eksiklerini giderdik ve sizler için hazırladık” dedi.

Her şey sizin için

Okulun 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde akademik kadro olarak ve fiziki olarak hiçbir eksiğinin kalmadığını da dile getiren Müdür Eraslan, “Alanlarında yeterli ve kendini ispatlamış öğretmen kadromuz, müfredata uygun kitap ve yardımcı kaynaklarımız siz öğrencilerimiz için hazır durumda. Öğretmen kadromuzda eksiğimiz yok. Okulumuzun fiziki imkanları da eğitim öğretim için son derece uygun. Her şey siz öğrencilerimizin sorunsuz bir eğitim yılı geçirmesi için” ifadelerini kullandı.

Eğlenceli geçti

Okulun ilk gününde öğretmen ve öğrenciler tanıştı. Okulun imkanları hakkında bilgi alan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenleri ile de tanışma imkanı buldu. İlkokul öğretmenleri öğrencilerine keyifli anlar yaşattı. İlkokul öğrencileri öğretmenleri ile zaman geçirmeyi tercih ederken üst sınıf öğrenciler ise kendi aralarında oynamayı ve arkadaşları ile zaman geçirmeyi tercih etti. Pazartesi günü okul bahçesinde yapılan programa “Kurucu” unvanı ile Recep Özdemir de katıldı.

Disiplinden ödün vermeyin

Özşen’in kurulduğu günden bu yana eğitimde adından başarı ile bahsettirdiğini söyleyen Özdemir, “Bunun temelinde disiplin yatıyor. Biz sizin başarılı olmanız için tüm imkanları kullanıyoruz. Alanında uzman öğretmenleriniz, okulunuzun fiziki yapısı, ders için kullanacağınız materyaller size sunulmuş durumda. Sizden de sadece sisteme uyum sağlamanızı ve derslerinizde başarılı olmanızı istiyoruz. Her birinizin gelecekte çok iyi işler yapacağına inanıyorum” dedi.