Siyaset

Özdemir: Karasu’nun adayım

Özdemir: Karasu’nun adayım

Karasu Belediye Başkan adaylığı konusunda kararlı olduğunu ifade eden Recep Özdemir, 2024 Yerel Seçimlerinde adaylık için kararlı olduğunu ifade etti. Özdemir, “Devlet çıktığı yoldan dönmez. Adaylık konusunda geri adım atmam söz konusu değil” dedi.

Karasu modeli

Karasu’da bilgi, birikim ve donanım olarak her siyasi görüşten dolu olan insan olduğunu söyleyen Recep Özdemir, “Bu insanlar ellerini taşın altına koymaya da hazır. Karasu ortak paydasında fikirler ortaya koyabilecek ve ilçeye fayda sağlayabilecek insanlar var. Bu doğrudan hareketle, yerel yönetimlere Karasu modeli oluşturabiliriz. Bu model sonrasında Türkiye’de örnek alınan bir model olabilir. Bir ‘Karasu Modeli’ oluşturabiliriz” diye konuştu.

Tüm insanlar iyidir

Yaradılış olarak tüm insanların iyi olduğunu da sözlerine ekleyen Özdemir, “Doğru olanda mutabık kalabiliyorlar. Uzlaşabiliyorlar. Özü itibarıyla bütün insanlar iyidir. Ben de diyorum ki Karasu sıradan bir ilçe değil. Sahip olduğu ekonomik potansiyelleri ve aktif ve yaratıcı insan gücü ile fakir, sıradan bir yer değil. Her görüşten insanı ‘Karasu’ ortak paydasında bir araya getirebilirsek, Karasu’nun 50 yıl sonrasını planlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Karasu Partisi

Seçim sürecinde yaşananların seçim sonrasına taşınmaması gerektiğini ve seçim sonrasında herkesin siyasi çizgisini bırakarak particilikten uzaklaşılması gerektiğini ifade eden Özdemir, “Kazandıktan sonra particilik olmamalı. O parti gömleği bir kenara bırakılmalı. Adamcılık ya da siyasi ikbal umutları bir kenara bırakılmalı. Herkesin tek partisi olmalı, onun da adı Karasu Partisi olmalı. Onun da amacı Karasu halkına hizmet etmek olmalı” şeklinde konuştu.

Herkes sahiplenmeli

Karasu’nun kendi öz evlatlarından yeterince istifade edemediğini de söyleyen Özdemir, “Karasu’da bilgi birikimine sahip olan her siyasi görüşten insan var. Esasında bu insanlar ayrı kulvarlarda olsa da nitelik olarak aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyor. Karasu’nun sorunlarını çözmek için ellerini taşın altına sokmaya hazırlar. Karasu’nun sorunlarını en iyi Karasulular bilir. Eski Karasu yok. Bir cadde düzenlemesi yaparken, bir çevre düzenlemesi yaparken Karasu’daki mimar ve mühendislerden faydalanılmıyor. Karasulu mimar ve mühendislerin çizdiği projeler halk tarafından değerlendirilir” dedi.

Ben bilirimden çektik

Ortak akıl ile hareket etmenin önemli olduğunu da söyleyen Recep Özdemir, “Biz ne çektiysek ‘Ben bilirim’ diyenlerden çektik. Bir belediye başkanı, seçildiğinde, ilk iş önceki başkanın yaptıklarını yıkıyor. Sonra kendi toplumun görüşünü almadan yenisini yapıyor. Kendisinden sonra gelen başkan da onun yaptıklarını yıkıyor. Bundan uzaklaşmak için herkesin benimseyeceği eserler ortaya koymalıyız” ifadelerini kullandı.

Herkesin adayı olmak istiyorum

Kendisinin adaylığının ilk kez eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu tarafından gündeme getirilmesinin negatif algı malzemesi yapılmaya çalışıldığını gördüğünü de sözlerine ekleyen Özdemir, “Mehmet İspiroğlu bu ilçede 10 yıl belediye başkanlığı yapmış bir isim. Elbette O’nun da desteğini almak önemli. Ancak biz sadece Sayın İspiroğlu’nun değil tüm Karasu’nun desteğini almak için gayret ediyoruz. Belli bir kişi ya da kesimin adayı olursak yukarıda saydığımız şeylerden uzaklaşmış oluruz. Adamın adamı değil halkın adamı olmak gayesindeyiz” diye konuştu.