Karasu

Ova: Muhteşem hayal dünyaları var

 

Yazar Canan Ova ile Dastini Bebe Market işletmecisi Fulya Talay çocuklar için muhteşem bir etkinlik düzenledi. Çocuk kitabı atölyesinde Yazar Ova, çocuklar ile bir araya geldi. Yazar Ova, “Çocukların muhteşem bir hayal dünyaları var. O dünyada benim de küçük bir payım olsun istedim” dedi.

 

KARAKTERLER RESME DÖKÜLDÜ

Yazar Canan Ova ile Dastini Bebe Market işletmecisi Fulya Talay çocuklar için etkinlik düzenledi. Yazar Ova, çocuk kitabı atölyesinde miniklerle bir araya geldi. Ücretsiz gerçekleştirilen etkinlik, yazarın ilk heyecanı olan “Karahindiba”  kitabını çocuklara okuması ile başladı. Yazar Ova, çocuklarla kitap hakkında sohbet ettikten sonra, çocuklar hikaye kitabındaki karakterlerin resmini çizdi. Kitap karakterlerini resme döken minikler eğlenceli dakikalar geçirmenin yanında paylaşımcı olmak gerektiğini gösterdi. Çocukların resim çizerken ki yardımseverlikleri de dikkat çekti.

 

MUHTEŞEM HAYAL DÜNYASI

Karakter resme döküldükten sonra minikler hayallerindeki karakterleri oyun hamurlarıyla şekillendirdi. Çocukların oldukça mutlu olduğu etkinlik, yaklaşık bir saat sürdü. Etkinlik sonuna doğru Mike Mouse animatörü de çocuklara katıldı. Yazar Ova, “Arkadaşlık, yardımlaşma, işbirliği gibi evrensel değerlerin doğaya hakim olmak yerine doğayla işbirliği yapan ve doğayı koruyan bir yaklaşımla ele alan bir kitabı miniklere anlattım. Miniklerin bu etkinlikte yardımlaşması uyum için çalışmaları da buna bir örnek oldu. Çocukların muhteşem bir hayal dünyası var. O dünyada benimde küçük bir payım olsun istedim” dedi. Ova, Dastini Bebe Market’te sürpriz etkinliklerin ilerleyen zamanlarda tekrar yapılacağını da belirtti. (HABER: Bahar Kaya)