Karasu

OSB masaya yatırıldı

 

Karasu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arazisinde bazı arsa sahipleri ile firmalar arasındaki  sorunlar bir türlü çözülemiyor. Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede sorunları yerinde görmek üzere Karasu’ya gelerek yetkililerle görüştü.

 

BAKAN BİLGİLENDİRİLDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, geçtiğimiz hafta Karasu’ya geldi. Beraberinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Sakarya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi Günay Güneş, Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (DOMİ OSB) Müdürü Dr. Ersan Şentürk’le birlikte Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’yı ziyaret ederek Karasu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) son gelişmeler hakkında bilgi aldı.

SORUNLARI YERİNDE GÖRDÜ

Kaymakamlık makamında yapılan görüşmede Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Hasan Alataş, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun ve Karasu Organize Sanayi Bölge Müdürü Hülya Kırca Yerlikaya hazır bulundu. Yapılan görüşmelerle ilgili ise resmi bir açıklama yapılmadı. Edinilen bilgilere göre Bakan Yardımcısı Büyükdede’nin mağduriyet yaşayan bazı arsa sahiplerinin bakanlığa yaptıkları şikayetlerini yerinde görmek ve bilgilenmek üzere geldiği öğrenildi.