EkonomiKarasu

Önümüzü göremiyoruz

 

Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Levent Büyükdemir, geçtiğimiz günlerde et fiyatlarına zam geldiğini ve masraflar daha da artmasıyla tekrar zam geleceğini açıklamıştı. Konuya ilişkin Karasu Pektaş Kasap işletmecilerinden Cüneyt Şener açıklama da bulundu. Şener, “Ete zam geldi ve yeni zamda kapıda. Bu yüzden de önümüzü göremiyoruz” dedi.

 

BİR ZAM DAHA GELECEK

Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Levent Büyükdemir geçtiğimiz günlerde et fiyatlarına zam geldiğini ve masrafların daha da artmasıyla tekrar zam geleceğini açıklamıştı. Konuya ilişkin Karasu Pektaş Kasap işletmecilerinden Cüneyt Şener açıklama da bulundu. Şener, “Et fiyatlarına zam geldi. Bunun sebebi maliyetlerdir. Yem fiyatları çok arttı, girdi maliyetleri yükseldi. Fiyatlar sabit değil. Önümüzü göremiyoruz. Şaka değil çok kısa bir zamanda ete tekrar bir zam daha gelecek” ifadelerini kullandı.

 

FİYATLARI SÖYLEMEYE UTANIYORUZ

Et fiyatları gün geçtikçe artmaya devam ediyor” diyen Şener, “Et fiyatları durdurulamaz bir şekilde ilerliyor. Bunun sebebi ise damızlık hayvanın kesilmesi ve yem fiyatlarının yükselmesi. Bu da et fiyatlarını uçurdu. Bu durum bizi ve vatandaşları olumsuz etkiledi. Müşteri potansiyelimiz azaldı. Et almak isteyenler sıkıla sıkıla alıyor. Fiyatlar tırmanıyor. Biz fiyatları söylemeye utanıyoruz” ifadelerini kullandı. “Ekstra bir zam daha yol da” diye belirten Şener, “Elimizden geldiğince vatandaşa yardım etmeye çalışıyoruz. Şu an kıyma fiyatı 85 TL ama önümüzdeki hafta 100 TL olması bekleniyor” ifadelerini kullandı. Çözüm önerisinde de bulunan Şener, “Yem fiyatlarının düşürülmesi, damızlık hayvanına teşvik edilmesi fiyatları aşağı çekebilir” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya