EğitimKarasu

Onlar Cumhuriyet’in çocukları

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu minik öğrencileri tarafından hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı izleyenlerden tam not aldı. 98 yaşına giren Cumhuriyet’in kutlama töreni öğrencilerin coşkusuyla taçlandı.

 

MİNİK YÜREKLERDEKİ BAYRAK SEVGİSİ

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı. 98 yaşına giren Cumhuriyet’in kutlama töreni öğrencilerin coşkusuyla taçlandı. Pandemiden dolayı velilerin katılamadığı etkinlikler okulun Instagram sayfasından canlı olarak yayınlandı. Kırmızı-beyaz kıyafetleri ve Türk Bayrakları ile sahneye çıkan öğrenciler Cumhuriyet Bayramı’nın sevincini, heyecanını, coşkusunu anaokulunda yaşattı. Miniklerin altın yüreklerindeki bayrak sevgisi okulda dalgalandı. Milli duygu ve ulusal bilincin en üst seviyede yaşandığı törende Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve güvenlik güçleri saygı ve rahmetle anıldı.

UNUTULMAZ ANI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sabah ve öğlen gurubu öğrencileri ile iki ayrı program yapılan okulda anaokulu öğretmenlerinden Esra Baybars ve Elif Akçay, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yaptı. Ardından sabah gurubu öğrencilerinden kelebekler sınıfı, minik kalpler sınıfı ve çalışkan arılar sınıfı öğrencilerinin rond gösterisi büyük beğeni toplandı. Öğle gurubu öğrencilerinden çalışkan arılar sınıfı, minik yıldızlar sınıfı, kelebekler sınıfı, minik kalpler sınıfı ve şirinler sınıfı öğrencilerin rond gösterisi takdir topladı. Şirinler sınıfı öğrencilerinin İstiklal Marşı şiiri ise duygulandırdı. Renkli ve güzel görüntülerin ortaya çıktığı gösteriler, öğrenciler için unutulmaz bir anı oldu.

CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKAN GENÇLER

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında minik öğrencilere Atatürk sevgisini aşılamayı amaçladıklarını ifade eden Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Ülkemizi zor şartlardan çıkararak bize tertemiz bir ülke emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve hasretle anıyoruz. Onun emanetçisi miniklerimize, Atatürk’ü doğru anlatmak ve O’nun çizdiği yoldan gitmelerini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bize emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkmak için Cumhuriyetçi gençler yetiştirmek için çalışıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.