KarasuSiyaset

Öncelik çıkarılanlara verilmeli

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında Karasu Belediyesi’nin personel alımı konusundaki tavrına değindi. Başkan Kara, “Seçim sonrası bir kısım işçi ödeme güçlüğü nedeniyle işten çıkarılmıştı. Şimdi ise yeniden alımlar başladı. Eğer ekonomide düzelme olduysa öncelik çıkarılan işçilere verilmelidir” dedi.

 

EKONOMİ DÜZELDİ Mİ

Haftalık olağan basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, ilçe gündeminde yer alan Karasu Belediyesi’nin işçi alımını ele aldı. Kara, “Bilindiği gibi Karasu Belediyesi seçim sonrasında bir kısım işçinin işine son vermişti. Gerekçe olarak da personel şişkinliği ve belediyenin ödeme güçlüğü gösterilmişti. Bu gün Karasu Belediyesi’nin personel ihtiyacı hasıl olduysa ve ekonomide düzelme olduysa işten çıkarılan işçiler öncelenmelidir. İşe alınacak kişilerin yeterliliklerine değil de farklı yakınlıklarına bakılırsa bu yönetime olan inancın sarsılmasına neden olur. Bu noktada Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı İshak Sarı’nın çok daha titiz davranması gerektiğini ifade etmek durumundayız” diye konuştu.

FEN LİSESİ

Açıklamasına devam eden Kara, “Bölgemizde eğitimin gelişmesi için atılan adımları da yakından takip ediyoruz. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı öncülüğünde bir fen lisesi projesi önümüzde durmaktadır. Devlet vatandaş işbirliği ile yapılması planlanan fen lisesinin ilçemizin ve bölgenin eğitim düzeyini yukarılara taşıyacağı muhakkaktır” dedi. Kara, “Geçtiğimiz hafta da dile getirdiğimiz Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’ndeki mobing iddiaları da can sıkıcı boyuta ulaşmıştır. Siyasetin kurumlara müdahalesini doğru bulmamakla birlikte çalışma barışını bozacak her türlü girişimin de karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Yöneticilerin bu noktada daha duyarlı davranacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir