28 okula belge

 

Koronavirüs salgını sonrasında okullarda başlatılan yüz yüze eğitim sürecinde okullarda hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme süreçlerinin tutarlı olması amacıyla sürdürülen “Okulum Temiz” programı kapsamında, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) onaylı belge Karasu’da 28 okula verildi.

 

OKULUM TEMİZ

Karasu’da Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İşbirliği protokolü kapsamında tüm kriterleri yerine getiren okullara, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Okulum Temiz Belgesi” verilmesi için çalışmalar yapıldı. Karasu genelinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden, yüz yüze eğitim programını sürdüren okullarda yapılan denetimlerde 22 okul belge almaya hak kazandı. Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen belge takdim töreninde Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve Şube Müdürü Mehmet Taşkıran tarafından okul yöneticilerine “Okulum Temiz” belgeleri takdim edildi.

DENETİMDEN GEÇTİLER

Karasu’da ki tüm okulların “Okulum Temiz” belgesi almak için başvuruda bulunduğunu belirten Turhan, “Tüm standart kriterlerini yerine getirerek, başvuruda bulunan okullarımız işyeri sağlık ve güvenlik birimi denetçilerimiz tarafından masa ve sahada incelenmekte ve başarılı okullarımıza okulum temiz belgesi verilmektedir. Bu kapsamda ilçemizde ki tüm okullarımız belgeyi almak için başvuruda bulunmuştur. Duyarlılıklarından dolayı tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. Rehberlik çalışmalarının geri bildirimini olumlu olarak almak da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Gerek okul müdürlerimiz gerekse müdür yardımcılarımız ile yapmış olduğumuz toplantı ve seminerlerin sonucu okulum temiz belgesi almak için başvuruda bulunan okullarımızın oranı yüzde 91’e ulaşmıştır” dedi.

BAŞARILARINI KANITLADILAR

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen belge takdim töreninde Adatepe İlkokulu, Adatepe Ortaokulu, Aziziye ilkokulu, İnönü İlkokulu, Karasu Anadolu Lisesi, Karasu İmam Hatip Ortaokulu, Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu, Kızılcık İlkokulu, Kızılcık Ortaokulu, Manavpınarı İlkokulu, Manavpınarı Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Sezi Eratik Ortaokulu, Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu, Şehit Oktay Demirci İlkokulu, Şehit Oktay Demirci Ortaokulu, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, TOKİ Demokrasi İlkokulu, TOKİ Demokrasi Ortaokulu, Yalı İlkokulu, Yassıgeçit İlkokulu, Yassıgeçit Ortaokulu ve Yuvalıdere Ortaokulu, Okulum Temiz belgesi alarak hijyen konusunda bir kez daha başarılarını kanıtladı.  Gülcan Elmalı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.