Karasu

Öncelik çiftçilerin

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yutkun Cabak, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan tarafından kurulan büyükbaş hayvancılık çiftliğinde incelemelerde bulundu. Hayvancılığa verdiği değerle bilinen Helvacı, “Önceliğimiz çiftçiler” dedi.

 

ÖZEL BİLGİ ALDI

Hayvancılığa ve çiftçiliğe verdiği değerle bilinen Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yutkun Cabak, Karasu Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan tarafından kurulan büyükbaş hayvancılık çiftliğinde incelemelerde bulundu. Hürriyet Mahallesi’nin coğrafi konumu, temel geçim kaynağı, istihdamı gibi konularda Mahalle Muhtarı Cumhur Özkan’dan bilgi alan Kaymakam Helvacı, “Her zaman önceliğimiz çiftçiler. Bitmeye yüz tutan çiftçiliğin Karasu’da ilerlemesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

MÜJDELİ HABER

Mahalle’ye kurulmak istenen taşocağı bölgesini de ziyaret eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, taşocağı sorununun çözüldüğünü belirterek mahalle sakinlerine de müjdeli haberi verdi. Helvacı’nın göreve geldiği ilk günden itibaren ilgilendiği konulardan bir tanesinin de Hürriyet Mahallesi taşocağı konusu olduğunu belirten Muhtar Özkan, “Mahalleli olarak uzun süredir uğraş veriyorduk. Bu konuda rahmetli Muhtarımız Abdurrahman Denizhan’ın da dik duruşu ve mahalleliyi bir arada kenetlemesi, büyük önem taşıyor. O yüzden bu sorunun çözüme kavuşması noktasında emeklerinden ötürü Kaymakamımız Dr. Helvacı ve Sakarya Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a mahallem adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir