Karasu

Önal: Çözüm bekliyor

Karasu’nun pek çok sorununun çözüm beklediğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Yollar, asfaltlama, başı boş sokak hayvanları sorunu, imar yasası, özellikle köylere imar yasasının geçmesi. Deniz köyündeki cemaat yazlıklarının imar durumları çözüm bekliyor” dedi.

Sormak suç
“Bir zamanlar 8700 nüfuslu bir Karasu ilçesi vardı, güzel irin bir ilçe idi” diyen Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Yeşili, Tıntın Festivali, fındık festivali, deniz sporları gibi etkinler vardı. Bu ilçenin yine bir belediyesi vardı. Borcun da vardı. O zamanki borç kişi başı bilinmekte idi. Bugün ise bilinmemekte. Bırakın bilinmesini sorulunca suç oluyor. Oysaki bir belediye borcunu, yatırımını, hatta ne kadar işlem hacminde hangi şirketle iş yapmış bunu beyan etmeli” dedi.
Çözüm bekliyor
“İlçemizde biç çok sorun çözülmeyi bekliyor” diyen Önal, “Yollar, asfaltlama, başı boş sokak hayvanları sorunu, imar yasası, özellikle köylere imar yasasının geçmesi. Denizköy’deki cemaat yazlıklarının imar durumları. Yine Denizköy’de tank palet fabrikasına peşkeş çekilen arazi. Saymakla bitmiyormuş kardeşim. Limanın sahili erozyona uğramasındaki durum, buna önlem çalışması ya da kalıcı bir proje çalışması da yok. Yine yaz geldi nüfus 75000 den 1500000  civarlarına gelmiş. Trafik özellikle hafta sonu felç. Hastane desen tam bir hezimet. Acil kapısında zaman geliyor ki 150-200 hasta sırada beklemede. Bir şehir yazın 20 katına çıkıyor ise bunun önlemleri alınmaz mı” diye sordu.
Neye yarar
“Kuzey  bölgesinden birinci sıra milletvekili var. Hem de iktidar. Bu sorunlara bu bölgeye öncelik vermeyecek ise neye yarar” diyen Önal, “İktidar olacaksın, vekil olacaksın ama vekili olduğun bölgeye bir dirhem faydan olmayacak.  Söğütlü yanı başımızda. Yarımızdan az sanayileşmede aldı başını gidiyor. Karasu’nun en önemli yerleri gelirleri büyük şehirde fakat Karasu’ya yatırım yok. Bir markalaşmış bir şeyimiz yok. Allah hiçbir şeyi eksik etmemiş, her şey fazlası ile var. Tabiata çevreye bir dokunuş yok.  Longoz, sorsan, yapıldı, rezalet. Yandaşlara peşkeş çekilmekte. Saygı değer siyasetçilerimiz, özellikle iktidar, kendinize gelin! Bu millet ahmak değil! Hesabını sormasında bilir. Bir vekil özellikle bölgenin vekilisin hangi sorunu çözdün diye sormazlar mı insana” dedi.
Sarı’ya yüklendi
Belediye Başkanı İshak Sarı’nın açıklamalarına da değinen Başkan Önal, “Saygıdeğer belediye başkanımız bir açıklama yapmış. Gelirlerin çoğunun Büyükşehre gittiği şeklinde. Yirmi katına çıkan bir yerleşim biriminde hiç bir şeye muktedir olamadıklarının beyanında bulunmuş. Geçmiş beş seneyi bir başkası yapmadı siz yaptınız, o zamanlar bu serzeniş yoktu da şimdi neden var? Bu şehir ilk defa bu sene mi bu nüfusa ulaştı? Büyükşehir yasası bu sene mi çıktı yoksa?  Büyükşehir birçok gelirleri şehrimizden alıp götürürken hizmet yok, Adapazarı’nda birçok yerlerde yanlı, taraflı projeler var iken en çok gelir sağlanan Karasu ilçemize hiçbir şey yapılmamaktadır. Oysa Karasu da çok ufak dokunuşla yapılacak iş var ki üstadını bekleyen” diye konuştu.
Yardıma hazırız
“Bu sene mavi bayrağını kaybeden bir Karasu var karşımızda” diyen Başkan Önal, “Bunun sebebi sahillin mevcut durumu mu acaba? Gençlik için bir yapırım da yok, sadece eğlence. Bu gençliğe sadece eğlence mi gerekli? Bu nesil kitap okumayacak mı? Şehrin tam teşekküllü bir kütüphanesi yok, olan yetersiz. Bizler bu şehirde yaşamaktayız, şayet bu eksiklikleri çözemiyor iseler bizler yardıma hazırız. Birçok sorunun çözümünü proje bazlı işlerin nasıl hangi makamlarca yürütülebileceğini biliyoruz. Bizler bunu bir siyasi malzeme yapmak için yazmıyoruz, çözümü biliyoruz biz söyleyelim yapsınlar” ifadelerini kullandı.