Karasu

Bayram’da anlamlı bağış

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, “Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş” yardım kampanyasına katılım sağlayarak kurban bağışında bulundu.

Temel görevimiz
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen “Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş” yardım kampanyasına Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, katılım sağladı. Başkan İshak Sarı, “Kurban Bayramı, paylaşmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin en yüksek duygularla yaşandığı özel bir manevi mevsimdir. Müslümanlar olarak yakın ve uzak demeden imkanımızın, gücümüzün ulaştığı her yere Rabbimizin buyruğu olan kardeşlik vazifesi ve paylaşma sorumluluğu ile yaklaşmak temel görevimizdir” ifadelerini kullandı.
Vesile olduk
Sarı, “Türkiye Diyanet Vakfı’nın aracılığı ile geçmiş bayramlarda olduğu gibi yurt içi ve yurt dışındaki kardeşlerimize bu bayram da kurbanlar bağışlanıyor ve evine et girme imkanı bulunmayan, yoksullukla mücadele eden kardeşlerimizin bayram sevincine vesile olunuyor. Biz de hem bu anlamlı paylaşımda hisse sahibi olabilmek hem de bu uğurda örnek teşkil edebilmek gayesiyle bağışla ilgili işlemlerimizi İlçe Müftümüz Mehmet Çelebi ile gerçekleştirerek bugün Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunduk” şeklinde konuştu.

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, kurban bağışında bulundu.