Karasu

Ölüm kavşağı tekrar gündemde

 

Karasu’nun ölüm kavşağı olarak bilinen Karasu Sanayi Sitesi ile Karasu Liman Kavşağı arasında bulunan yol onlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Can kayıpları yaşanan yolda herhangi bir çalışma başlatılmamasına tepki gösteren 17. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Çatalbaş, komite toplantısında konuyu bir kez daha gündeme taşıdı.   

 

ÇATALBAŞ HATIRLATTI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten, Kooperatifler Enerji Altyapı ve Hafriyat sektörü temsilcilerinin oluşturduğu 17. Meslek Komitesi, aylık olağan toplantısını video konferans eşliğinde gerçekleştirdi. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’un da iştirak ettiği toplantı, Komite Başkanı Mehmet Çatalbaş, Başkan Yardımcısı Cevdet Koç, Komiteden Meclis Üyeleri Adnan Borazancıoğlu ve Nihat Baltaoğlu’nun katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Çatalbaş, Karasu’nun sorunlarını bir kez daha dile getirdi.

DUBLE YOL YAPILMALI

Karasu’da ölüm kavşağı olarak bilinen Karasu Yenimahalle yolu İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Palacı Petrol’ün olduğu bölgede onlarca kişinin canından olmasına rağmen çalışma başlatılmamasına tepki gösteren Çatalbaş, ölüm yolunu tekrar gündeme taşıdı. Ölüm kavşağının Kaynarca-Karasu Karadeniz Otoyolu projesi kapsamında olduğunu belirten Çatalbaş, “Daha fazla canın yok olmaması için çalışma başlatılmalı. Karasu Sanayi Sitesi ile Karasu Liman Kavşağı arasındaki alana duble yol yapılmalı” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir