EğitimKarasu

Okumanın yaşı yok

 

Karasu Halk Eğitimi Merkezi yetişkin okuma – yazma kursiyerleri katılım belgesi, açık öğretim okulu mezunları ise diplomalarını aldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, kursiyerlere belgelerini verirken, hem tebrik etti hem de okumanın yaşı yoktur mesajını verdi.

 

KURSLARA TEŞVİK EDELİM

Salı günü Karasu Halk Eğitimi Merkez binasında yetişkin okuma – yazma kursiyerlerine katılım belgesi, açık öğretim okulu mezunlarına ise diploma verildi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Müdürü Ahmet Ova, Karasu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sevilay Çürük, öğretmen ve kursiyerler katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Taşkıran, “Okuma ve yazmanın yaşı yoktur. Çevrenizde hala okuma yazma bilmeyen birileri varsa lütfen onları okuma yazma kurslarına teşvik edelim. Gösterdiğiniz çaba için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

 

KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Yetişkin Okuma – Yazma Kursu Öğretmeni Tuğçe Bektaş, “Kursumuz 3 ay yani toplamda 160 saat sürdü. Sekiz kursiyer eğitimini tamamladı. Kursun en büyük kursiyeri 72 yaşında olan Müzeyyen Ertaş, en küçük kursiyer ise 50 yaşında Hafiye Yak oldu. Kursumuzda ayrıca yabancı uyruklu vatandaşlarımızda eğitimlerini tamamladı” dedi. Bektaş, “Kursiyerler dersleri aksatmadan devam etti. Çabalarından dolayı kursiyerlerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Programda kursiyerlere hem belgeleri verildi hem de kitap hediye edildi. (HABER: Bahar Kaya)