Okçular hünerlerini sergiledi

 

Koronavirüs salgınında dur durak demeden antrenmanlara devam eden Karasulu okçular Karasu Şehir Stadı’nda 2020-2021 eğitim öğretim yılının son müsabakalarını gerçekleştirdi. Müsabakalarda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları ilçe protokolü tarafından verildi.

 

TAM ON İKİDEN VURDULAR

Karasu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurs alan okçular, koronavirüs salgını sürecinde durmadan tam gaz antrenmanlara devam etti. 2020-2021 eğitim öğretim yılının son müsabakaları Karasu Şehir Stadı’nda gerçekleştirdi. Programa katılım gösteren Karasu ilçe protokolü müsabakalar sırasında pür dikkat sporcuları izledi. Müsabakalar sonrası okları eline alan Karasu ilçe protokolünün hedefi tam on ikiden vurması sporcular tarafından büyük alkış aldı. Sporcuları tebrik eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Okçuluk sadece bir spor faaliyeti değil, aynı zamanda bir kültür faaliyetidir. Bu mütevazi ortamlarda hem ecdadımızın yaptığı binaları korumak süratiyle, hem de kültürümüzü yaşatma noktasında çok önemli bir misyon üstlendiler. Karasu ata sporlarımızın olduğu, sosyal faaliyetlerin ve sağlıklı yaşam alanlarının olduğu yerler olacak” şeklinde açıklamada bulundu.

KUPA VE DERECE ALDILAR

Makaralı Erkek Kategorisi’nde 1. Serdar Çiftçi, 2. Mürsel Memişoğlu ve 3. olarak dereceye giren Muhittin Yılmaz kupasını Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’dan aldı. Klasik Erkekler kKategorisi’nde 1. Mücid Erdem İpekçi, 2. Eyüp Ensar ve 3.olarak dereceye giren Mert Eser kupasını Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol’dan aldı. Geleneksel Erkek Kategorisi’nde 1. Hasan Kolukısaoğlu, 2. Yusuf Öztürk ve 3. olarak dereceye giren Sezgin Adıyaman kupasını Karasu İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hasan Alataş’tan aldı. Küçükler Kategorisi’nde 1. Aslı Uğur, 2. Ahmet Tuna Uğur ve 3. olarak dereceye girmeye hak kazanan Hüseyin Mert ise madalyalarını Karasu Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yasin Ölüç’ten aldı. Müsabakalara katılarak dereceye giremeyen sporcular İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan’dan kupalarını aldı. Gülcan Elmalı