EğitimKarasu

Minikler kep attı

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda 2020-2021 eğitim-öğretim yılı sonunda 100 öğrenci mezun olarak diploma aldı. Pandemi şartlarına uygun olarak okul bahçesinde düzenlenen törende, diplomalarını alarak kep atan öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı.

 

DİPLOMA ALDILAR

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Cuma günü mezun oldu. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı sonunda mezun olan 100 öğrenci diplomalarını aldı. Pandemi şartlarına uygun olarak okul bahçesinde düzenlenen törende, diplomalarını alarak kep atan öğrenciler mezuniyet sevinci yaşadı. Daha çok küçük yaşlarda öğretmenlerine teslim edilen minik öğrenciler, öğretmenlerinin elinden diploma almanın sevincini yaşadı. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından sevincin ve hüznün aynı dakikalarda yaşandığı programda veliler de heyecandan ne yapacaklarını şaşırdı.

MEZUN VERMENİN HEYECANI

Her yıl yeni mezunlar vermenin sevincini yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Bu yılda hayata yeni mezunlar vermenin, onları yeni bir yola uğurlamanın heyecanını yaşıyoruz. Zor pandemi koşullarında bu yavrular her yıldan farklı olarak hastalık, salgın, bulaşıcı olma, maske takma, sosyal mesafe gibi kavramları öğrenip uygulayarak eğitim öğretimlerini sürdürdü ve biz büyüklerden daha hızlı uyum gösterdi. Şimdi ise hepsi okula hazır. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Programın sonunda öğretmenleri tarafından minik öğrencilere dondurma ikram edilerek karne hediyesi olarak baloncuk ve kitap hediye verildi. Gülcan Elmalı