GündemKarasu

Fısıltı Gazetesi

Altun İzmir’e gidiyor

Karasu Devlet Hastanesi’nde 9 senedir Nöroloji doktorluğu yapan Uzman Doktor Ayşe Mine Altun, İzmir Çeşme’ye gidiyor. Hastaneden tamamen ayrılan Altun’un bayramdan sonra yeni yerinde göreve başlayacağı öğrenildi. Kendi isteği ile İzmir’e giden Altun’un vedası ise Karasulu hastalarını üzdü. Karasu’da Nöroloji polikliniğinin ise ne zaman dolayacağı henüz bilinmiyor.

 

Çelenk bu sefer anıta

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı bu yıl Karasu’da buruk gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıllar da denize çelek bırakılarak Sahil Park’ta çeşitli etkinlikler düzenleniyordu. Bu yıl Karasu Kaymakamlığı önünde ve Karasu sahilinde düzenlenen çelenk programının ardından program son bulacak.

 

Yolu kim yapıyor

Karasu Işıklar’da akıllı kavşak dönemi başlıyor. Tüm Karasu trafiği bir anda felce uğradı. Bu alandaki çalışmayı yapan Karayolları Genel Müdürlüğü. Üstlenici firma Doğuş. Kavşak konusunda kimlerin fikri alındı bilmiyoruz. Ancak var olan yer genişletilecek, bunun yanı sıra sensör ile çalışan ışıklandırma sistemi takılacak. Kurulacak olan yeni sistemin trafik akışını hızlandırmayacağına ilişkin kanı yüksek. Ancak geniş kavşağın ölümlü kaza ihtimalini azaltacağına olan inanç yüksek.

 

Boğulma sezonu

Karasu’da yaz sezonu açıldı. Cankurtaran hizmeti veriliyor ve cankurtaranlar da Allah için ellerinden gelen gayreti fazlası ile gösteriyor. Ancak Karasu’da denizi gördüğü yerden kendini suya bırakan bir kitle var. Her yer plaj gibi. Ancak her yer plaj kadar güvenli değil. Karadeniz’i bilenler elbette güvenli şekilde denize girebiliyor ancak plajlar dışında sakince denize girmeyi ümit edenleri bekleyen ciddi bir tehlike de söz konusu.

 

Ziyaretçiler artıyor

Pandemi sürecinde seçmenleri ile bir araya gelemeyen siyasiler kendilerini yaz aylarında sahaya atmaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda uzun kış gecelerinde siyaset yapan, “Yazın herkes bahçede, tatilde. Siyaset yapılmaz” diye düşünenler şimdilerde sahaya indiklerini ilan ediyor. Anlayacağınız bu sene bahçelerde bile siyasetçi ağırlayacağız. Gelenlere fındık toplatabilsek keşke…

 

Aykut Süt dünya evine giriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt bu hafta sonu dünya evine giriyor. Süt, kendisi gibi avukat olan Ezgi Yeşilduman ile hayatını birleştirecek. Gelin hanım, Karasu’nun tanınmış öğretmenlerinden Bekir Ali Yeşilduman’ın kızı. Pazar günü yapılması planlanan düğün organizasyonu akşam 19’da başlayacak. Kulüp Doğa Düğün ve Toplantı Salonu’nda yapılacak düğün için Aykut Süt uzunca bir süreden bu yana davetiye dağıtmak için gayret ediyor. Geçtiğimiz hafta Ankara’ya da ziyarette bulunan Süt’ün düğününde pek çok siyasinin boy göstermesi bekleniyor.