Geleceğimizin yıldızları mezun oldu

 

Karasu Anadolu Lisesi’nde 2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından mezuniyet töreni düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde 103 öğrenci mezun olmanı sevincini yaşadı.

 

103 ÖĞRENCİ

2020-2021 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından Karasu Anadolu Lisesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen törene Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul müdürleri, sınıf öğretmenleri ve veliler katıldı. Başlangıçlar ile tanışmaların güzel ve heyecanlı, bitişler ve ayrılışların zor ve acı olduğunu ifade eden Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, “Şimdi nice anılar ve güzel duyguların eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okulumuza veda ediyorsunuz. Bu mevsim burada bitecek ama sizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceksiniz” ifadelerini kullanarak öğrencilere seslendi. 103 öğrencinin mezun olduğu törende sunumu Matematik Öğretmeni Çiğdem Birol üstlendi.

METİN BİRİNCİ OLDU

Duygu dolu konuşmaların ardından Karasu Anadolu Lisesi okul birincisi Kübra Metin’e Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, tarafından plaketi takdim edildi. Öğrencilerin adına konuşma yapan Metin, “Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride. Kırılan kalbinizden bir parça mı yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anlar mı? Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan, yaptığımız tüm yaramazlıkları hoş gören öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve ellerinden saygıyla öpüyorum. Onlara olan sevgim yaşım büyüdükçe o oranda büyüyecek ve onlar kalbimin bir köşesinde daima yaşayacaklardır” ifadelerini kullandı.

YEMİN ETTİLER

Duygu dolu konuşmaların ardından öğrenciler yıl içerisinde öğretmenleri ile yaşadıkları güzel anıları skeç halinde davetlilere sundu. Eğlenceli dakikaların yaşandığı mezuniyet töreninde hüzün bir anda yerini mutluluğa bıraktı. Heyecan dolu dakikaların yaşandığı programda bayrak teslim töreni de düzenlendi. 12. sınıf öğrencilerinden Kübra Metin, 11. sınıf öğrencilerinden Mihrican Filizfidanoğlu’na bayrağı teslim etti. 12. sınıf öğrencilerinden Alper Yılmaz, 11 sınıf öğrencilerinden Şueda Aslan’a flamayı teslim etti. Ardından Yavuz Selim Soytürk, önderliğinde 12. sınıftan mezun olan öğrenciler, öğrenci yemini etti. Yemin töreninin ardından mezunlar kep attı. Gülcan Elmalı