EğitimKarasu

Öğrencilerle dolu dolu program

 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası ve Dünya Çevre Günü nedeniyle Karasu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Pazartesi günü Sahil Park’ta program gerçekleştirildi. Programda öğrenciler hem eğlendi hem de bilgilendirildi.

 

GENİŞ KATILIM

Pazartesi günü Sahil Park’ta Hayat Boyu Öğrenme Haftası ve Dünya Çevre Günü nedeniyle Karasu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından program gerçekleştirildi. Programa Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Sahil Güvenlik Kıdemli Çavuş Yasin Ölüç, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, Karasulu bazı muhtarlar, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Öğrencilerin gür sesle İstiklal Marşını okuması protokolü gururlandırdı.

 

HEPİMİZİN SORUMLULUĞU

Programda açılış konuşması yapan Belediye Başkanı İshak Sarı, “Her yıl dünyada kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bulunduğu hafta 2022 yılından itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Çevre Haftası olarak ilan edilmiştir. Doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin toplumumuza yayılması amacıyla ‘Tek Bir Dünya’ sloganı ve ‘Sıfır Atık’ temasıyla etkinlik düzenledik. Unutmayalım ki dünyayı sorunsuz bir şekilde geleceğe taşımak hepimizin sorumluluğudur. Dünya bizim ortak evimiz ve sıfır atık geleceğimiz diyerek Türkiye Çevre Haftanızı yürekten kutluyor, bu anlamlı günün çevre sorunlarına dair müşterek farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

SAHİP ÇIKMALIYIZ

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı da programda konuşma yaptı. Helvacı, “Hayat Boyu Öğrenme ve Dünya Çevre Haftası etkinlikleri Karasu için çok büyük önem arz ediyor. Gençlerin gösterdiği farkındalık ve sahip çıkma duygusu çok önemli. Siz gençler bu bilinçle hareket ederek, olduğumuz ortamı güzel bir yere çevirebilirsiniz. Her defasında bu sözümü dile getiriyorum, Allah taksimat yaparken bu kente bonkör davranmış. Deniz, göl, nehir, orman, doğa her şey var bu şehirde. Böyle bir güzel şehrin, böyle bir güzel ülkenin ve böyle bir güzel dünyanın gelecek nesillere aktarılması bizim sahip olacağımız çevre duyarlılığı ile mümkündür” ifadelerini kullandı.

 

MÜZİK DİNLETİSİ

Kaymakam Helvacı’nın konuşmasının ardından Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu ukulele korosunun  “Bir veli bir öğrenci söylesin” müzik dinletisi izleyicilerin beğenisine sunuldu. Müzik dinletisinin ardından 15 dakikalık kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Programda Vatan Yağ Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve belediye adına kağıt, karton ve plastik toplama faaliyeti yürüten Gerçek Yıldız Ticaret Geri -Dönüşüm Firmasına teşekkür belgesi verildi. Ardından protokol ve öğrenciler bilgi amaçlı kurulan stantları gezdi. Programda çevre temizliği etkinliği de gerçekleştirildi. Son olarak ise etkinlikle İlçe Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapıldı. (HABER: Bahar Kaya)