Karasu’da final

 

Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında, Karasu İlçe Kaymakamlığı ve Kargenç Kulüp koordinesinde CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet Projesi’nin final toplantısı için yurtdışı ortakları Yunanistan,  Romanya ve Avusturya, Karasu’ya bir araya geldi.

 

GEZEGEN İÇİN İKİ TEKERLEK YETER

Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında, Karasu İlçe Kaymakamlığı ve Kargenç Kulüp koordinesinde CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet Projesi’nin final toplantısı için yurtdışı ortakları Yunanistan,  Romanya ve Avusturya, Karasu’ya geldi. “Gezegenimiz İçin 2 Tekerlek Yeter” projesi kapsamında Karasu’ya gelen ekibi Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı makamında ağırladı. Kaymakam Helvacı’ya Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan eşlik etti. CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet projesi içerisinde, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce sürdürülen Spor Sakarya projesi de gerçekleştirildi.

 

KARASU’DA BÜYÜK FARK VAR

Ekibi makamında ağırlayan Kaymakam Helvacı, proje ekibine Karasu’nun genel yapısı hakkında da bilgi verdi. Yunanistan, Romanya ve Avusturya’dan gelen proje ekibi ise, yaşadıkları yeri ve Karasu hakkında genel düşüncelerini Kaymakam Helvacı’ya anlattı. Karasu’da bisiklet yollarının olması, ilçenin genel yapısının düzgünlüğü ve temiz bir ilçe olmasının mutluluk verici olduğunu söyleyen ekip üyeleri, özellikle bisiklet yoluna verilen önemden dolayı Belediye Başkanı İshak Sarı’ya teşekkürlerini sundu. Programda söz alan Eleni Papaygyri, “2019 yılında Karasu’ya yine bir proje sebebi ile gelmiştim ve gezme fırsatı bulmuştum. Deniziyle, doğasıyla, kentin düzgünlüğüyle güzel bir ilçe. Fakat üç yıl önce gördüğüm Karasu ile şimdiki Karasu arasında çok büyük fark olduğunu gördüm” dedi.

 

BİSİKLET TURU DÜZENLENDİ

Eleni Papaygyri, “Bir bisiklet sevdalısı olarak bisiklet yollarını görünce büyük mutluluk duydum. İlçede inanılmaz derecede büyük gelişme var. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı. Proje ekibi, Kaymakamlık ziyareti sonrası bisiklet boyama ve geri dönüşüm etkinliği gerçekleştirdi. Bisiklet boyama etkinliği sonrasında 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü kapsamında bisiklet turu etkinliği düzenlendi. Bisiklet turu Karasu Kaymakamlığı önünden başlayarak, Küçükboğaz oradan da Sahil Park’ta son buldu. Bisiklet turuna gönüllü öğretmen ve öğrencilerde eşlik etti.