EğitimKarasu

Öğrencilerin eserleri sergilendi

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Çarşamba günü Atatürk Bulvarı’nda yılsonu sergisi düzenlendi. Karasu ilçe protokolü tarafından yapılan serginin açılışında anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin içinde bulunduğu 13 okuldan 45 proje vatandaşların beğenisine sunuldu.

 

EN GÜZEL PROJELER KARASU’NUN

2020-2021 eğitim öğretim yılında illerde ve ilçelerde Karasu’yu ve okullarını temsil etmek için öğrenciler tarafından büyük bir özveriyle hazırlanan projeler Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Çarşamba günü Atatürk Bulvarı’nda görücüye çıktı. Kimya, bilim, mobilya, müzik, giyim, kültür, gıda ve sanata dair projelerin yer aldığı serginin açılış kurdelesi Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit tarafından kesildi.

ONLARLA GURUR DUYUYORUZ

Açılış konuşmasında emeği geçen öğrencileri tebrik eden Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Sınav dışı etkinliklerde çok ciddi başarılar elde eden Sakarya ilinde hemen hemen bütün projelerde liderlik etme hüviyetine haiz öğrencilerimiz var. Yıl içerisinde defalarca ilçemizi Türkiye genelinde temsil ettiler. Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve okul müdürlerimizle gurur duyuyoruz. Geleceğimiz emin ellerde. Öğrencilerimizin hazırladığı projeler hayata geçirilmek için çok güzel fikirler içeriyor ve görüyoruz ki birçok projeleri onlar kendi evlerinde hayata geçirmişler bile” ifadelerini kullandı.

45 PROJE İNCELENDİ

13 okuldan 45 projenin yer aldığı eserleri inceleyen Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve ilçe protokolü tüm stantlardaki projeleri tek tek inceleyerek projeler hakkında bilgi aldı. Hünerlerini ortaya koyan bütün öğrencilerle tek tek ilgilenen Helvacı ve Sarı, onları takdir ederek öğrencilere üstün başarı temennisinde bulundu. İlçe protokolü ve katılımcılar, serginin sonunda Anadolu Masalları Projesi’nde yer alan eğitimcilerden Anadolu masallarını dinledi. Göz dolduran projelerin yer aldığı sergiye özellikle öğrencilerin yoğun ilgisi olması dikkatlerden kaçmadı. Gülcan Elmalı