Odada seçim telaşı

 

Kocaali Ziraat Odası 2023 yılı içerisinde yapılacak seçimli olağan genel kurul öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda kongrede oy kullanacak 41 delege Pazar günü yapılacak seçimlerle belirlenecek.

 

DELEGE SEÇİMİ

Kocaali Ziraat Odası 2023 yılı Şubat ayında yapılması planlanan seçimli olağan genel kurul toplantısı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Oda yönetimi kongrede oy kullanacak 41 delegenin belirlenmesi için seçim takvimini belirledi. Bu kapsamda Kocaali Ziraat Odası’nın delege seçimleri 4 Aralık Pazar günü yapılacak. 36 mahallenin tamamında gerçekleşecek olan seçimler mahalle muhtarlık binalarında veya muhtarlık heyetlerinin belirlediği seçim bölgelerinde yapılacak. Ziraat Odasına kayıtlı yaklaşık 11 bin çiftçi önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan olağan genel kurulda kendilerini temsil edecek delegeleri belirleyecek. Konu ile ilgili konuşan Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca seçimli olağan genel kurul toplantısının 2023 yılı Şubat ayında oda yönetimi tarafından belirlenecek tarihte yapılacağını söyledi.

 

KONGRE ŞUBAT’TA

Konu ile ilgili açıklamasını aldığımız Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca olağan kongrenin Şubat ayı içerisinde yapılacağını söyledi. Başkan Tunca “2023 yılında gerçekleştireceğimiz seçimli olağan genel kurul öncesi hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda delege çalışmamızı tamamlayıp çiftçimizin takdirine sunduk. Odamıza kayıtlı yaklaşık 11 bin çiftçi seçmenimiz 4 Aralık Pazar günü mahallelerinde belirlenen seçim alanlarında oylarını kullanarak seçimlerimize katılım sağlayacak. Ayrıca dört yılda bir yinelenen seçimli olağan genel kurul toplantımız ise 2023 yılı Şubat ayı içerisinde oda yönetimimizin belirleyeceği bir tarihte gerçekleşecek. Bu konudaki bilgilendirme ve duyurularımızı program dahilinde yapacağız. Seçimlerimizin ilçemize ve üreticimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.