Sakarya

O gün için uyardı

O gün için uyardı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, normal sıcaklığın 40 dereceye yaklaşacağı ve hissedilen sıcaklığın ise 45 dereceyi bulacağı 26 Temmuz Çarşamba günü için vatandaşlara “Sağlığınız için güneşe maruz kalmaktan kaçının” uyarısı yaptı.

En sıcak gün

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sıcak günlerde vatandaşları dikkatli olunması gereken konularda uyarıyor. Yapılan açıklamada, “Afrika sıcakları ve farklı sistemlerin etkili olmasıyla normallerin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde ‘pik’ noktasını görmesi bekleniyor. 26 Temmuz Çarşamba günü ise yılın en sıcak günü olabilecek bir sistem etkili olacak” denildi.

40 dereceyi bulacak

Normal sıcaklığın 40 dereceye yaklaşması, hissedilen sıcaklığın ise 45 dereceye ulaşması tahmin ediliyor. Vatandaşların özellikle bu tarihte güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınması ve mümkünse açık havada yapılacak işlerin ertelenmesi tavsiye edildi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sağlığımız yapacağımız işlerden çok daha önemli. Lütfen tedbirli olalım” ifadeleri kullanıldı.