Karasu

Ezberci eğitimden kurtarmak

Ezberci eğitimden kurtarmak

Özşen Okulları Okul Müdürü Adem Eraslan, Özşen Okulları’nın öğrencilere sağladığı imkanlardan, eğitim modellerinden ve öğrencilere verilen eğitimin amaçlarından bahsetti. Eraslan, “Amacımız çocuklarımızı ezberci eğitimden kurtararak yeteneklerini keşfetmek” dedi.

Yetenekler keşfediliyor

Özşen Okulları’nın öğrencilere sağladığı imkanlardan ve eğitim modellerinden bahseden Özşen Okulları Okul Müdürü Adem Eraslan, “Özşen Okulları’nın öğrencilere sağladığı imkanlardan ve eğitim modellerinden bahseden Özşen Okulları Okul Müdürü Adem Eraslan, “Özşen Okulları’nda öğrenme atmosferi güvenli, destekleyici ve etkileşimli bir ortamda gerçekleşir. Okulumuzda oluşturduğumuz spor salonları, müzik odaları, fen ve bilişim salonları öğrencilerimizin pratik yaparak, görerek, etkileşim sağlayarak öğrenmelerini kolaylaştıran ve destekleyen eğitim sistemimizin temellerindendir. Amacımız çocuklarımızı ezberci eğitimden kurtararak yeteneklerini keşfetmek” ifadelerini kullandı

Her yönden gelişiyor

Konuşmasına devam eden Okul Müdürü Adem Eraslan, “Ülkeye faydası dokunacak bireyler yetiştirmek için çocuğumuzun her yönüyle gelişmesini sağlıyoruz. Çocuklarımızı ezberci eğitimden kurtararak, beceri sentezleme ve yorumlama yapabilmesi için eğitimler veriyoruz. Eğitim çok yönlü olmalı. Yabancı dile çok önem verdik. Çocuklarımız yurt dışına çıkınca derdini anlatsın istiyoruz. Bu yüzde de öğrencilerimizi gramere boğmadan yabancı dili sevdirerek altı saat konuşma yaptırıyoruz, bu sayede aktif olarak okumayı da sevdiriyoruz. Okulumuzda gün içinde yapılan yabancı dil aktiviteleri de öğrencilerimizin hem öğrenmesine hem eğlenmesine sebep oluyor. Ama asıl dilin Türkçe olduğunun da unutturmuyoruz” dedi.

Sağlıklı bir eğitim

İlkokulda beklentilerin hiçbir zaman akademik başarı olmadığını belirten Eraslan, “Çocuğumuzun her yönüyle gelişmesine önem veriyoruz. Öncelikle potansiyeline bakıyoruz. Daha sonrasında çocuğumuzun yeteneğini keşfederek o branşta gelişmesini sağlıyoruz. Çocuklarımızı gözlemliyoruz. Başarısız oldukları veya yapamadıkları derslerin de değil de tam tersi başarılı oldukları dersi veya bölümü analiz ederek o branş üzerinde eğitim sağlıyoruz. Bu sayede çocuğumuzun hedeflerini belirlemesine veya tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmesine yardımcı oluyoruz. Okulumuzun her katına kütüphane ve laboratuvar açarak öğrencilerimizin daha sağlıklı bir eğitim almasını sağladık” şeklinde konuştu.

Müzik eğitimleri düzenleniyor

Özşen Okulları tarafından verilen dersler hakkında bilgi veren Özşen Okulları Okul Müdürü Adem Eraslan, “Öğrencilerimiz bilişim teknoloji dersinde, teknolojik dünyayı kavrama, farklı teknolojik bilgi ve uygulamaları tanıma, teknolojinin olanaklarından verimli bir biçimde yararlanabilme gibi imkanlar elde ediyor” dedi. Eraslan, “Öğrencilerimizin sanata sanatçıya değer veren bireyler olarak yetişmeleri, müzik alanındaki yeteneklerini keşfetmeleri için bir eğitim programı uyguluyoruz. Piyano, gitar, keman, orff ve koro çalışmalarıyla müzik eğitimleri düzenliyoruz ve müzik kulübü çalışmalarıyla pekiştiriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz, başarılı oldukları dalda kendilerini geliştirebiliyor” ifadelerini kullandı.

Eğlenirken öğreniyorlar

Açıklamasına devam eden Eraslan, “Öğrencilerimizin olasılıkları hesaplaması, karşılarına çıkan problemleri rahatlıkla çözebilmesi ve çocuklarımızın karakter gelişimini tamamlayabilmesi için zeka oyunları eğitimi veriyoruz. Kurduğumuz zeka oyunları sınıflarıyla da öğrencilerimize en iyi şekilde bu eğitimi veriyoruz” dedi. Beden eğitimi derslerinde öğrencilerin eğlenirken kural öğrendiğini belirten Eraslan, “Beden eğitimi derslerimizde çocuklarımıza kazanmayı ve kaybetmeyi öğretiyoruz. Farkındalık kazanan öğrenci sporun temelini kendine işlemiş olur. Öğrencilerimize sporun her branşında eğitim veriyoruz. Kurduğumuz spor salonlarıyla eğitimin bütün koşullarını sağlıyoruz” dedi.

Sanat eğitimi önemli

Günümüzde duyarlı, dengeli ve sağlıklı bir toplumun en önemli koşullarından birisinin sanat eğitimi olduğunu ifade eden Okul Müdürü Adem Eraslan, “Okulumuzda güzel sanatlar eğitimine önem veriyoruz. Bunun sebebi duyarlı, dengeli ve sağlıklı bir toplumun en önemli koşullarından birisinin sanat eğitimi olmasıdır. Yaratıcılık, eleştirel düşünme, yorumlama becerisi, gözlemsel beceriler gibi konularda öğrencilerimizin daha başarılı olmaları için okulumuzda görsel sanatlar dersi titizlikle takip ediliyor ve daha çok verim alabilmek için de görsel sanatlar odaları oluşturuyoruz. Bu sayede çocuklarımızın görsel algısının gelişmesini sağlıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Eraslan, “Çocuğumuzun her yönüyle gelişmesine önem veriyoruz” dedi.
Adem Eraslan, “Okulumuzun her katına kütüphane ve laboratuvar açtık” dedi.
Eraslan, “Öğrencilerimize sporun her branşında eğitim veriyoruz” dedi.
Eraslan, “Öğrencilerimizin müzik alanındaki yeteneklerini keşfetmeleri için eğitim programı uyguluyoruz” dedi.