Siyaset

O annenin ölümünden hepimiz sorumluyuz

 

Bağcılarda bir uyuşturucu bağımlısının annesini katlettiği görüntülerin medyaya yansımasının ardından acı gerçekle bir kez daha yüzleşmek durumunda kalındığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “O annenin katledilmesinden hepimiz sorumluyuz” dedi.

 

ÇAĞIN VEBASI

Uyuşturucunun gençliği ve geleceği tehdit ettiğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Pazar günü Bağcılar’da annesinin başını kesen bir uyuşturucu bağımlısı tüm Türkiye’nin gündemini altüst etmiş, gözlerin bu alana yönelmesine neden olmuştur. Bir evladı annesini katledecek hale getiren uyuşturucunun ülkemizi ve bireylerimizi tehdit altına aldığı da açıkça ortaya çıkmıştır. O annenin katili evladı olduğu kadar uyuşturucuyu eline verip onu bağımlı hale getirenlerdir. Ancak aynı sorumluluk yasaların çıkarılması ve takip edilmesi noktasında siyasilere düşmektedir. Beklentimiz odur ki bu konuda en sert adımlar atılacak ve bundan sonra bu tip olayların yaşanmasının önüne geçilecektir” dedi.

 

KARASU TÜNELİ

Haftalık basın açıklamasında, hafta sonu Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretine değinen Kara, “Cumhurbaşkanımızın toplu açılış programı ile hizmete açılan Kaynarca-Karasu arasındaki tüneller bu yolun 30 dakika kısalmasına neden olacaktır. Bu tüneller aynı zamanda Sakarya’nın karayollarındaki ilk tünel olma özelliği ile de dikkat çekmektedir. Ayrıca ilçemizde gerçekleşen pek çok yatırımın açılışı yapılmış ve bu yatırımlar halkımızın hizmetine sunulmuştur” ifadelerini kullandı.

 

FINDIK SIKINTISI SÜRÜYOR

Fındık üreticisinin Fiskobirlik’e sahip çıkması gerektiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Fındık konusunda vatandaşlarımızın sıkıntıları sürmekte, gerek fiyat gerekse işçi bulunması konusunda çiftçimiz güçlük çekmektedir. Tek firmanın taşeronu pozisyonundaki tüccarın bu durumdan bir an önce kurtarılması, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin daha etkin hale gelmesi ve önümüzdeki yıllar için de üretici kuruluşu Fiskobirlik’in ayağa kaldırılması gerekmektedir. Fındıktaki fiyat istikrarsızlığı sona ermeli, fındık fiyatının belirlenmesinde tek yetkili kurumun devletin kendisi olması sağlanmalıdır” diye konuştu.

 

DÜNYANIN UMUDU

Türkiye’nin dünyadaki gergin ortamda çok önemli bir rol üstlendiğini de dile getiren Münir Ali Kara, “Tüm dünyanın diken üstünde olduğu bir ortamda Türkiye insanlık için umut olmaya devam etmektedir. Rusya ile Ukrayna arasındaki krizin arabuluculuğunda başı çeken Türkiye, nükleer silah kullanılmadan, insanlık tehlikeye girmeden barışçıl bir çözüm için masanın başında yer alacaktır. Tıpkı tahıl koridoru açılmasında olduğu gibi tıpkı iki ülke arasındaki esir değişimlerinde rol aldığı gibi barış masasını da Türkiye kuracak ve tüm dünyaya diplomasi dersi verecektir” dedi.

 

ADAY BELLİ KARAR NET

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğunu bir kez daha dile getiren Başkan Kara, “Geride bıraktığımız hafta sonu Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakımızın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulunmuş, geçmişle ilgili değerlendirmeler, gelecekle ilgili ipuçları vermiştir. Milliyetçi Hareket Partililerin de yönetici düzeyinde katılım gösterdiği açılış programında Sakarya gücünü göstermiş ve Cumhur İttifakı’na olan desteğini sergilemiştir. Kağıt üzerinde, içki masalarında yapılıp ayarlanan anketlere bakıp kendilerini darı ambarında görenlerin sandıklar açıldığında hezeyana düşmeden önce meydanlara bakmalarını öneririz. Bu en azından 2023’te yaşayacağınız şokun etkisini azaltacaktır” dedi.

 

GİZLİ HESAP YOK

Seçime her an hazır olduklarını ve seçimin de azmanında yapılacağını sözlerine ekleyen Kara, “Yine hafta sonu Erzurum’da düzenlenen “Aday belli karar net” mitinginde çok net mesajlar vermiş, Cumhur İttifakı’nın seçime her an hazır olduğunu ancak seçimin zamanında yapılacağını ifade etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı içindeki duruşu da diğer ittifaka bakışı da bellidir, nettir. Ortada flu bir nokta, muğlak bir ifade gizli hesaplar yoktur. Cumhur İttifakı’nda gizli ortaklar, parmak sallayanlar, halka yalan söyleyenler yoktur. Cumhur İttifakı’nda kimin aday olacağı, kime kaç bakanlık verileceği, kimin ne kadar çıkar elde edeceğine ilişkin hesap yoktur. Cumhur İttifakı’nda masa yoktur, masanın altında da kimse bulunmamaktadır. Cumhur İttifakı’nın niyeti açık, adayı belli, kararı nettir” şeklinde konuştu.