Köşe Yazıları

Nereden başlasak

 

Yavaş yavaşta olsa normal hayata geri döndüğümüz bu günlerde yazlık diye tabir ettiğimiz yerlerin hepsi tıklım tıklım doldu. Keza bu hafta itibari ile Karasu’da yoğunluk hissedilir derecede arttı. İyi günler iyi haftalar…

Pandemiden çıkma aşamasında olduğumuz bu günlerde ve yasakların kalkması ile sosyal medya hesaplarında tatil fotoğraflarının yoğun bir şekilde yerini aldığını görüyoruz. Bu haftaya kadar havaların ara arada olsa yağmurlu geçmesi denizlerdeki yoğunluğu hava durumuna göre şekillendirdi. Artık bu hafta itibari ile tam olarak yaz moduna girmiş bulunmaktayız.

Geçtiğimiz yıllar cankurtaran projesi başlamadan önce yani boğulma vakalarını Karasulu olan herkes bilir. Ciddi oranda yüksekti! Projenin devreye girmesi ile her yıl daha da oturan bu projenin meyvelerini verdiğini görüyoruz. Bu projede emeği olan herkese sonsuz teşekkürler. Sanırım 18:30 kadar çalışıyor cankurtaranlar. Denize girecek olan bu saatten sonra girmemeli bence ve yine denizin dalgalı olduğu ve bu manada uyarı yapıldığı günlerde inat edilmemesi lazım. Duyuyoruz bazen sözlü atışmalara şahit olunuyormuş yani işin özeti uyarıları dikkate almamız gerekiyor.

Nasip olursa Sayın Milli Eğitim Bakanı Eylül’ün 6’sında okulların açılması ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Takriben 50 gün var. Bir aksilik yaşanmazsa inşallah da yaşanmaz öngörülen tarihte açılır.

Geçtiğimiz haftalar yine buradan yazmıştım her mahallede orantılı bir şekilde sokak hayvanlarının sayıları artıyor. Bu artış üreme durumu değil farklı ilçelerden ve bölgelerden getirilen ve Karasu’ya bırakılan yine anladığım kadarı ile bunu sistematik bir şekilde yapan kişi veya kişiler var. Şimdi diyeceksiniz ki nerden bu kadar eminsiniz. Evet, eminim kendi mahallemden eminim çünkü. Her hafta işe giderken sabahları ilk defa gördüğüm cins sokak hayvanları ile karşılaşıyorum. Neden bu hayvanları alıp bir yerden bir yere getirip bırakırlar anlam veremiyorum. Önümüzdeki ay fındık ayı diyebiliriz son hazırlıklar yapılıyor. Önümüzdeki süreçte fındık fiyatı açıklanacak umarım tümüyle herkesin memnun kalacağı bir fiyat açıklanmış olur. Allah hayırlısı ile fındığı toplayıp parayı hayırlısı ile harcamayı nasip etsin. Geçtiğimiz yıllar zaman zaman işçi sıkıntısı yaşamıştık umarım bu yıl bir sıkıntı yaşamayız. Kazasız belasız güzel bir dönem geçiririz. Hoşça kalın, mutlu kalın…