Köşe Yazıları

Ne olduysa azar azar oldu

 

İnsan hayatında en önemli nedir sıralaması yapsak hiç şüphesiz sağlık gelir deriz yüzde yüzümüz. Çünkü o olmayınca hiçbir şey olmuyor, şaka değil yani… İyi günler iyi haftalar.

Sonunda kovid bizim kapımızı da çaldı. 15 gündür karantinadaydım. 5-6 gün yüksek derecede mide bulantısı çektim. Haliyle yemek yeme problemim oldu ve bu sebepten ötürü toparlanmam biraz zaman aldı. Her kişide farklı semptomlar gözlemlenirken aynı semptomlar da olabiliyor. Hasta iken yine kovide yakalanmış bir arkadaş ile görüşüyordum. Onun ve benim şikayetlerimiz aynı idi. O arkadaş sağlığına kavuştu, çalışma hayatına başladı. Biz de şükürler olsun bu yazıyı yazdığım pazar günü itibarı ile daha iyiyim. 25Ağustos ile başlayan kovid sonrası, 9 Eylül tarihlerinde tekrar sağlığımıza kavuştuk. Kavuştuk kavuşmasına ama bu arada annem yakalandı kovide. Muhtemel bizden kaptı. Haliyle yaşı itibarı ile ağır geçiriyor. Yaklaşık dört günden beri Karasu Devlet Hastanesi’nde tedavi altında. Ümidimizi kaybetmeden sabırla bekleyeceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki Allah ayetinde buyurduğu üzere bizlere “Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin şüphesiz Allah bütün günahları af eder. Çünkü o çok bağışlayandır çok merhamet edendir.”

Bizler bu sıkıntılar ile uğraşırken hayat kendi mecrasında dönüyor. Haliyle dünyamızın yanında ülke gündemini oluşturan konular kendi çerçevesinde tartışılırken ilçe gündemimizin de bir kaç ana başlıkta konusu var. Bunların birincisi Karasuspor. Ne oldu ne gitti anlayamadık. Bundan sonra ne olacak ne olması lazım etraflıca Karasu’ya dert edilen kim varsa buluşup, oturup konuşulması lazım. Para konusu kesinlikle çözülür. Para işi Karasuda çözülemiyorsa geri kalan 15 ilçede hiç çözülemez kanaatindeyim. Sadece kişileri bulup buluşturup bismillah diyecek bir kişi lazım. Oda benim kanımca Münir Ali Kara. Bu işi toparlayıp Karasuspor’u bulunduğu yerden alıp hak ettiği yere getireceğine olan inancım tam. Sadece ikna edilip altın yönetimini veya kadrosunu kurup yola çıkması gerekiyor. İyi niyet ve düşünce ile yola çıkanın yardımcısı Allah’tır. Hoşça kalın, mutlu kalın…