Karasu

Ne olacak şimdi

 

Karasu Belediyesi’nin yönetim değiştirmesinin ardından işten çıkarılan işçiler onlarca bin lira tazminat hak ederek davaları kazanmaya başladı. Ancak davayı kazananların tazminatının ödenmesi ve kalıcı olarak işten çıkarılması ya da kabul etmedikleri görevlere gönderilmesi söz konusu.

 

ON BİNLERCE LİRA TAZMİNAT

Karasu Belediyesi’nde işten çıkarılan ve yargının yolunu tutan işçiler dava kazanmaya ve Belediye’yi tazminata mahkum etmeye başladı. Davayı kazanan eski çalışanların kazandıkları tazminatlar onlarca bin lirayı buluyor. Dava açanlar tazminatların yanı sıra işe geri dönme haklarını da kazanmış oluyor. Ancak mahkemenin aldığı kararın nasıl şekilleneceği konusu belirsizliğini koruyor.

SARI KARAR VERECEK

Mahkemeye giderek tazminat ve işe dönüş hakkı kazanan isimlerle ilgili nihai kararı ise Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı verecek. İşçilerin işe dönmesi ve hukukun tam manası ile işletilmesi mümkün. İşçilerin itiraz ettikleri noktadan işe başlatılmaları da seçeneklerden biri. Yani işçi çöpe gönderildiği için işten çıkarıldı ve mahkemeye gittiyse yeniden çöpten işe başlatılabilir. Bir başka seçenek ise Başkan Sarı’nın yargıya gidenlerin tazminatlarını ödeyip nihai olarak işten çıkarması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir