Karasu

Ne dilekçeye ne telefon cevap alamadık

 

Karasu Aziziye Mahallesi sakinlerinden Adem Özcan, sahil boyunca engelli ve bebekli ailelerin kullanabileceği rampaların olmadığını belirtti. Özcan, yaklaşık 10 gün önce Karasu Belediyesi Fen İşlerine dilekçe yazdıklarını ancak cevap alamadıklarını söyledi.

 

DİLEKÇE YAZDIK

Karasu Aziziye Mahallesi sakinlerinden Adem Özcan, yeni yapılan sahil boyunca engelli ve bebekli ailelerin kullanabileceği rampaların olmadığını söyledi. “Vatandaş ne bebek ne de engelli arabasıyla sahile inemiyor” diyen Özcan, “Engelli vatandaşlarımızda sahilin nimetinden faydalanmalı. Onlarında burada dinlenmeye gezmeye hakkı var. Ne yoldan kaldırıma çıkmak ne de kumsaldan denize inmek mümkün değil” dedi. Yaklaşık 10 gün önce Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne dilekçe yazdığını belirten Adem Özcan, dilekçemize şu ana kadar herhangi bir cevap gelmediğini de söyledi.

 

EKSİKLİK GİDERİLMELİ

Bir süre bekledikten sonra Karasu Belediyesi’ni aradıklarını da belirten Adem Özcan, “Belediye Başkan Yardımcısına telefonu bağlayacaklarını söyleyip 10 dakika telefonda bekletildik ve akabinde telefon kapandı. Yeniden aradık ama hiçbir muhatap bulamadık. Sahil boyunca engelli arabası ve bebek arabası çıkacak hiçbir rampa yok. Vatandaşlar çok sıkıntı çekiyor. Belediye’nin bu konuda daha duyarlı olmasını ve buralara rampalar yapılarak bu eksikliğin acilen giderilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.