EğitimKarasuSakarya

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu

 

Sakarya Valiliği himayesinde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve il genelinde uygulanan kitapsakarya projesinde 16 ilçe içerisinden Karasu, 613 paylaşım ile üçüncü sırada yer aldı. Karasu’da ise 91 paylaşım ile Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu birinciliği kaptı.

 

BİRİNCİLİĞİ KAPTI

Sakarya Valiliği himayesinde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen kitapsakarya projesi kapsamında Sakarya Valisi Oktay Çetin Kaldırım, kitapsakarya uygulamasına giriş yapan tüm okul idaresi, öğretmen ve öğrencilere hediye kitap gönderdi. İl genelinde uygulanan projede 16 ilçe içinden Karasu 613 paylaşım ile üçüncü sırada yer aldı. Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu 91 paylaşım ile en çok paylaşımı yapan okul oldu. İkinci sırada Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncü sırada ise Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer aldı.

TEK ŞEY OKUMAK

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu idarecilerine ve öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve Okul Müdürü Orhan Bülbül ve İlçe Milli Eğitim Basın Sorumlusu Fatma Betül Gökhan kitaplarını verdi. Kitap okumanın önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “İlçemizde kütüphanesi olmayan hiçbir okul yok. Bunun yanı sıra 5 ayrı okulumuzda sıfır atık kütüphanemiz var. Kendine güvenen, ben her türlü zorluğu aşarım diyen, ülkeme faydalı bir birey olacağım diye düşünen tüm çocuklarımızın yapması gereken tek şey okumak. Valimiz bir sürpriz yaptı. Vali Çetin Oktay Kaldırım proje kapsamında okuduğu kitaptan bir kısmını uygulamada paylaşanlara kitap göndereceğim dedi ve sözünü tuttu. Ve kitaplarınızı size ulaştırdı” ifadelerini kullandı.

BU ETKİNLİKLER BİTMESİN

Turhan, “Çok güzel bir uygulama. Uygulamaya sadece öğrenciler değil ben ve okul öğretmenleri de katıldı. Okuma faaliyetlerimizi sürdürürsek hayatta karşılığını alırız. Bu güzel çalışmaya katıldığınız için size teşekkür ediyorum. Kitaplarımız sürekli başucumuzda olsun. Okumaya ve anlamaya özen gösterelim. Kitap okumak bir egzersizdir. Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, ilçemizde en çok kitap almayı hak eden okul oldu. Bundan dolayı Okul Müdürü Orhan Bülbül’e, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Kitabını alan 5.sınıf öğrencisi Nilda Aksu, “Kitabımı aldığım için çok mutluyum. Bu etkinliği çok sevdim çünkü kitap okumaya daha çok heveslendiriyor. Valimize çok teşekkür ederim. Bu etkinlikler bitmesin istiyorum” dedi. (HABER: Bahar Kaya)