Siyaset

Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz

 

Kovid-19 tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanmaya gidilmesiyle birlikte bazı kısıtlamaların getirildiğini belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Tüm sıkıntılar arasında birileri çıkmış, mübarek Ramazan ayında uygulanacak kısıtlamada alkol satışlarının neden yasak olduğunu dillerine doluyor. Kimse unutmasın ki Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz” dedi.

 

SANDIKTA MİLLET SORGULAR

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Kovid-19 tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanmaya gidilmesi kararlaştırılmış, bu bağlamda bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Bu kısıtlamaları sorgulamak ve eleştirmek mümkündür. Kararlar alınırken en ince ayrıntısına kadar hesaplanamamış, ortaya çıkacak aksilikler uygulama esnasında ortaya çıkmış olabilir. Neticede bu kararları alanlar da insanlardır. Tüm sıkıntılar arasında birileri çıkmış, mübarek Ramazan ayında uygulanacak kısıtlamada alkol satışlarının neden yasak olduğunu dillerine doluyor. Kardeşim sen terzinin neden kapalı olduğunu değil, emlakçının neden kapalı olduğunu değil, sigortacının neden kapalı olduğunu değil de alkol satışının neden yasak olduğunu sorgularsan bu millet de sandıkta seni sorgular” ifadelerini kullandı.

PES DEDİRTİYORSUNUZ

Açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya alışkın bu zihniyetin Sakaryalı temsilcisi, zamanında hdp’li hanımın elini kurban pazarlığı yapar gibi tutup, ‘Birlikte iyi salladık’ demiş, geçtiğimiz ay da ‘hdp dahil bizi destekleyen herkes dostumuzdur’ açıklamasında bulunmuştu. Sizi destekleyenler geçtiğimiz hafta sözde Ermeni soykırımı yaptığımıza ilişkin açıklamada da bulundu. Şimdi siz küçük esnaf dururken ramazanda alkol içemeyecek olmanızı gündeme taşırken, hdp’li dostlarınız Ermeni soykırımı yaptığımızı iddia ediyor. Siz halen milletin karşısına çıkacak yüzü buluyorsunuz. Gerçekten pes dedirtiyorsunuz” diye konuştu. Başkan Kara, Sakarya Kuzey Gazetesi Köşe Yazarı Muzaffer Tatlı’nın geçtiğimiz haftaki köşe yazısında Devlet Bahçeli’yi konu almasına da yanıt verdi.

TATLI’YA YANIT

Başkan Kara, “Kendisinin eski ülkücü olduğunu savunan Muzaffer Tatlı, ülkücülerin vatandaşı kullandığını yazmış. Devlet Bahçeli’yi de ülkücülüğü de anmak için önce bulunduğunuz yere bakmak lazım. Kendisi daha önce CHP’den milletvekili ve belediye başkan adayı olmuş Tatlı’ya öncelikle kendi zihniyetini yoklamasını öneririz. Ülkücülük nedir bilmeyen, ülkünün ne ifade ettiğini anlamayan, Kızıl Elma ideolojisini, 9 ışık kavramı hakkında fikri olmayan, Sözcü’den başka gazete, Fox’tan başka kanal, CHP’den başka parti, kargadan başka kuş, Akaretlerden başka yokuş tanımayan Muzaffer Tatlı, öncelikle Gezi olaylarının neyi amaçladığını açıklamalı. Hdp’nin kapatılmasına verilen dava dilekçesini usul eksikliğinden bozan Anayasa Mahkemesi’ni anlamalı, ‘Birlikte iyi salladık’ deyip Ramazan’da alkol yasağını eleştiren vekilini izah etmelidir” diye konuştu.

ŞEHİTLERE İHANET

1999 seçimlerine kadar Karasu’da yüzde 60 civarında oyu olan sol kitlenin şimdi nasıl olup da yüzde 80 oranında sağ partilere oy verdiğini bu şekilde daha iyi anlayabilecektir” diyen Kara, “Muzaffer Tatlı eski ya da yeni ülkücü değildir. Ülkücülük ilelebet kendini Büyük Türk Milleti’ne adamayı gerektirir. Bir dönem Ülkü Ocakları’nın önünden geçmiş olmanın ülkücü olmaya yeteceğini iddia etmek, davaya ihanet ettikten sonra kendini bir üst levelde zannedip ‘Eski ülkücü’ liginde oynadığını ummak bu davanın şehitlerine ihanettir, hıyanetir, hakarettir. Bu zihniyettekiler Bilge Lider Devlet Bahçeli’nin yerine kim gelirse gelsin oy vermeyecek olduğu halde MHP’yi dışarıdan dizayn edebileceklerini düşünmekte, bu yolla kendi istikametlerini çizebileceklerini ummaktadırlar. Zira kendi partilerinde kasetle kumpas kurmayı, kendi istedikleri lideri orada tutmayı çok iyi bilmektedirler. MHP sizin istikamet çizebileceğiniz, yön verebileceğiniz hatta eleştirebileceğiniz bir parti değildir. Size bu noktada söylenecek tek söz “lekum dinukum ve liye din” olacaktır. Yani sizin inancınız size bizim inancımız bizedir. Yolunuz açık olsun” dedi.

SİYASİ VE ABARTILIDIR

Başkan Münir Ali Kara, “Karasu Belediyesi’nin Büyük Birlik Partili tek temsilcisi Mehmet Çatalbaş, nisan ayı meclisinde bir takım soru önergeleri vermiş, bu önergelerin cevapları da yasal kanaldan kendisine iletilmiştir. Önergelerin cevapları ile ilgili değerlendirmede bulunan Çatalbaş bunları basın önünde değerlendirmiştir. Çatalbaş’ın değerlendirmeleri siyasidir, abartılıdır. Ancak bu durum normal karşılanmalıdır. Eleştiriler dikkate alınmalı ve bir daha bu şekilde eleştirilere mahal bırakılmayacak hassasiyet gösterilmelidir. Gönül belediyeciliği sloganı ile çıkılan yoldan taviz verilmemeli, her görüş hassasiyetle değerlendirilmeli, geniş kitlelerin benimseyeceği adımlar atılmalıdır. Özellikle cezai yaptırımlar konusunda daha naif olunmalı, güçlükle kazanç elde eden vatandaşlara daha müsamahakar davranılmalıdır” ifadelerini kullandı.

DİKKATLİ OLMALIYIZ

Kovid-19 salgını dolayısıyla uygulanan tam kapanma süreci İstanbul’da yaşayan yazlıkçıların Karasu’ya ilgi göstermesine neden olmuştur” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Bu süreç içinde ilçemize 50 bini aşkın vatandaşın geldiği tahmin edilmektedir. Bu da ilçemiz açısından belli bir riski beraberinde getirmektedir. İstanbul’daki vatandaşların buraya gelme haklarıdır, hadleridir. Bu kişilere ‘ev satarken iyiydi de bugün kötü oldu’ diyemeyiz. O kişiler yazlıklarını biraz da bugünler için almışlardı. Ancak salgın sürecinde çok daha fazla dikkatli olmamız gerektiği ortaya çıkmaktadır. Bu süreç içinde kimsenin canı yanmadan, cezai yaptırımlara gerek kalmadan, kendi tedbirlerimizi alıp tehlikeyi en az hasarla ya da hasarsız atlatmak mümkün olabilecektir. Tüm vatandaşlarımızı biraz daha sabretmeye davet ediyorum” açıklamasında bulundu. Başkan Kara, “Bu duygu ve düşüncelerle yaklaşmakta olan kadir gecenizi tebrik eder, bin aydan hayırlı gecede dualarda buluşmayı temenni ederiz” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırdı.