Siyaset

Musa Bayrak Darıçayırı’nda

Musa Bayrak Darıçayırı’nda

Bir süreden bu yana Darıçayırı Mahallesi’ne muhtar adaylığı hazırlığı içinde olduğu bilinen Musa Bayrak, adaylığını resmen açıkladı. Mahallenin hak ettiği hizmeti alması adına göreve talip olduğunu söyleyen Bayrak, Darıçayırı’nın hak ettiği hizmeti alması için kolları sıvadığını ifade etti.

Yeni karar vermedik

Darıçayırı Mahallesi’ne muhtar olma fikrinin uzunca bir süredir var olduğunu ifade eden Musa Bayrak, “Aday olma fikrimiz 2019 Seçimlerinin sonrasında ortaya çıktı. O zamandan bu yana yakın çevremizle istişare ettiğimiz bir konuydu bu. Haliyle muhtarlık ile ilgili çalışmalarımız da o zamandan başlamıştı. Şimdi de artık sahaya çıkma vakti geldi. Aday olduğumuzu ifade ettiğimizde seçmenlerimiz bize destek olacağını ifade ediyor” dedi.

Daha iyi hizmet

Yetki ve bağlantılarını kullanan bir muhtarın mahalle halkının daha iyi hizmet almasına imkan sağlayacağını söyleyen Bayrak, “Biz bu yaşımıza kadar biriktirdiğimiz deneyim ve bağlantıları mahalle halkımızın lehine kullanmak için göreve talibiz” diye konuştu. Büyükşehir yasası ile birlikte muhtarların yetki ve sorumluluklarının yeniden belirlendiğini de sözlerine ekleyen Bayrak, “Yeni dönemde muhtarın yetkilerinden çok bağlantıları ve ikili ilişkileri önem kazanıyor. Biz de bu ikili ilişkilerimiz sayesinde mahallemizin hak ettiği hizmeti alması için gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Destek görüyoruz

Mahalle halkından ciddi bir destek gördüklerini ve bu ilginin sandığa yansıyacağından da ümitli olduklarını dile getiren Bayrak, “Biz mahallemizde iyi ilişkiler kurduk. Bu iyi ilişkilerin neticesi olarak da samimi dostlar edindik. Muhtar adayı olmak istediğimizi ifade ettiğimizde de yakın çevremizden ciddi bir destek gördük. Hatta pek çok arkadaşımız bizimle birlikte hareket etmek istediğini ifade etti. Bu durumda bizim de hizmet heyecanımız arttı. Seçimlerden başarı ile çıkacağımızı ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sorunları aktaracağız

Mahallede yaşanan sorunların doğru kurum ve kişilere doğru bir dille aktarılmasının problemlerin çözümünde büyük rol oynayacağına inandıklarını da ifade eden Muhtar Adayı Musa Bayrak, “Mahallemizde su taşkını gibi hayati bir sorun varken ben muhtarlık koltuğunda rahat rahat oturamam. Önceliğimiz bu sorunun kalıcı olarak ortadan kaldırılması olacak. Mahallemizdeki yol sorunlarını öncelik sırasına göre ilçe ve Büyükşehir Belediyemize aktaracağız. Sorunları aktarmakla kalmayacak bunların çözümü için ısrarcı ve takipçi olacağız. Mahalle bizim yönetimimizde bambaşka bir çehreye bürünecek” dedi.