EğitimKarasu

Muhteşem resimler sergilendi

 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Pazartesi günü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda Karasu Atatürk Anadolu Lisesi yılsonu resim sergisi etkinliği gerçekleştirildi. Sergide öğrencilerin muhteşem resimleri görücüye çıktı.

 

EL YAPIMI KÖŞE

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Pazartesi günü Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı’nda Karasu Atatürk Anadolu Lisesi yılsonu resim sergisi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vatandaşlarda sergiye ayrı bir ilgi gösterdi. Sergi koordinesini okul öğretmenlerinden Gülçin Çar ve İsmail Uygur üstlendi. Sergide açılan Çanakkale Köşesi ayrı bir ilgi ve alaka gördü. Hazırlanan köşede öğrenciler kilden el yapımı İngiliz çivisi, Mehmetçik çarığı, havada çarpışmış mermiler ve metrekareye 6 bin mermiyi sergiledi.

 

ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerimizin muhteşem el emeklerini inceledik. Okul müdürümüz, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Resim Öğretmeni Asiye Gülçin Çar, “Öğrencilerimiz ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmaları sergiliyoruz. Çocuklar benden bende onlardan çok heyecanlıyım. Sergide yağlı boya, nokta, kara kalem, üç boyutlu, atık malzeme, alüminyum folyo kabartma, pastel boya ve kuru boya çalışmalarımız yer alıyor. Sergideki tüm çalışmalar öğrencilerin eserleri” dedi.

 

İLK SERGİ İLK HEYECAN

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Tuana Alkan, “Kendimi bildim bileli resimle uğraşıyorum. İlk kez başladığım tabloda biraz zorlanabiliyorum ama sonrasında alışıyorum ve bu hoşuma gidiyor. Bir tabloyu yapmam 3 haftayı alabiliyor. Ama tabi birazda yapacağım resmin zorluğuna da bağlı. Bu etkinlik benim ilk sergim bunun içinde biraz heyecanlı ve mutlu hissediyorum” ifadelerini kutladı. Programda tüm tabloları tek tek inceleyen Turhan ve beraberindekiler öğrencileri güzel çalışmalarından dolayı tebrik etti. (HABER: Bahar Kaya)