EğitimGündemKarasuKocaaliSakarya

Muhtarlara seminer verildi

Muhtarlara seminer verildi

Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Karasulu muhtarlara “Aile Okulu” adı altında bilgilendirme yapıldı. İletişim, bilinçli ve güvenli teknoloji gibi konuların öncelendiği seminere muhtarların ilgisi de yoğun oldu.

 

SGM’de verildi

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından pazartesi günü verilen seminere muhtarların katılımı yoğun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen,  “Aile Okulu” projesi içeriğinde yer alan “Çatışma ve Stres Yönetimi”, “İletişim”, “Bağımlılıkla Mücadele”, “Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı” vb sekiz farklı konuda, birçok kitleye bilgilendirme seminerleri Türkiye’nin her yerinde düzenleniyor. Karasu’da Halk Eğitimi Merkezi öncülüğünde, bu proje kapsamında Karasu muhtarlarına yönelik seminer serisi gerçekleştirdi.

Farkındalık kazandırma amaçlı

Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sait Özkan, “Daha önce ailelerle de gerçekleştirdiğimiz bu çalışmayı muhtarlarımızla da yapmak hem projenin alanını genişletmekte hem de çok daha fazla kitlede farkındalık kazandırmaktadır. Çağımızın en büyük problemleri olarak görülen stres, iletişimsizlik ve bağımlılık konularında bu şekilde çalışmaların artırılması, toplumsal iyileşmeye de yol açacaktır. Bu sebeple herkesin bu tarz çalışmalara önem ve hassasiyet göstermesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Seminer muhtarlar tarafından ilgi gördü.
Seminer Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde pazartesi günü düzenlendi.