Muhtar ihtiyaç sahiplerinin yanında

 

Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, hayırseverlerin desteğiyle 500 aileye gıda yardımında bulunulduğunu belirtti. Akbaş, “Her zaman olduğu gibi mübarek Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin yanındayız” dedi.

 

500 AİLEYE GIDA

Hayırseverlerin desteğiyle 500 aileye gıda yardımında bulunulduğunu belirten Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, “Rahmet, bereket, sevgi, hoşgörü, merhamet, şefkat ve yardımlaşmanın doruğa ulaştığı bu özel ayda ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Yardımlaşmada hayırseverlerin yarışa girdiği bu mübarek ayda birliğimiz ve beraberliğimizin pekişmesi için biz de mahallemizdeki yardımsever insanların katkısıyla gücümüz yettiği kadar ihtiyacı olan insanlara yardım etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

PATATES, SOĞAN DAĞITILDI

Yalı Mahallesi’nin Karasu’nun en büyük nüfuslarından biri olduğu için çok sayıda ihtiyaç sahibi olduğunu belirten Akbaş, “Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmayan değerli iş adamlarının ve hayırseverlerin desteği ile her gün onlarca kişiye yardımda bulunuyoruz. En çok yardıma muhtaç olan Roman vatandaşlarının da her zaman yanında oluyoruz. Hayırsever vatandaşların desteği ile roman vatandaşlarımıza patates ve soğan dağıttık. Onların o anki mutluluğu her şeye değerdi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

YOKSULUN YANINDAYIZ

Sadece Yalı Mahallesi’nde en az 2.200 haneye yardımda bulunacaklarını belirten Akbaş, “Yoksulun ve yetimlerin boğazına bir lokma ekmek gitsin diye el ele verdik mücadele veriyoruz. Verdiğimiz bu güzel mücadelede yoksulun ve yetimin her zaman yanında olan Kemal – Hasan Ekşi kardeşlere, İsmail – Süleyman Filizfidanoğlu kardeşlere, Mustafa – Soner Sivişoğlu kardeşlere, Altan Aslan’a, Gümüştaş Beton’a ve isimlerini sayamadığım çok değerli işadamlarına çok teşekkür ederim” dedi. Gülcan Elmalı