EğitimKarasu

Miniklere trafik bilinci aşılandı

 

Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Zübeyde Hanım Anaokulu’nda etkinlik gerçekleştirerek, miniklere trafik bilincini aşıladı.

 

TRAFİKTE FARKINDALIK

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Trafik Haftası nedeniyle etkinlik gerçekleştirerek, miniklere trafik bilincini aşıladı. Minikler kendi yaptıkları polis kıyafetleriyle dikkat çekti. Minik öğrenciler karşılama töreni düzenleyerek elleriyle hazırladıkları çiçeği İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol’a verdi. Programa Müdür Akyol’un yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, trafik ve emniyet personelleri katıldı. Programda trafik bilincinin oluşturulması, kazaların en aza indirilmesi, insanların güvenli trafik ortamında yaşamlarını sürdürmeleri konusunda farkındalık oluşturmak amaçlandı. Program öncesinde Akyol, öğrencilere trafik polisi düdüğü dağıttı.

 

UYGULAMALI BİLGİ VERİLDİ

Trafik polisi Cüneyt Yeşildağ, trafik kurallarının öğrenilmesi ve uygulanmasının önemini belirterek, kuralların sadece öğrenilmesinin değil, günlük hayatta uygulanmasının büyük önem arz ettiğini de söyledi. Yeşildağ, öğrencilere trafikte uyulması gereken kurallar hakkında da bilgi verdi. Emniyet kemerinin önemini anlatan Yeşildağ, öğrencilere uygulamalı olarak trafik ışıkları hakkında bilgi verdi. Yeşildağ, “Trafikte görünür olmamız lazım. Karşıdan karşıya geçerken yaya geçidi kullanmamız gerekiyor. Araçta seyir halindeyken şoförle konuşmamalıyız. Trafik kurallarına uyarsak hem kendimize hem de diğer insanlara fayda sağlamış oluruz” ifadelerini kullandı.

 

MİNİKLER POLİS ARACINA BİNDİ

Programda öğrencilere araç ve sürücü denetleme cihazları tanıtıldı. Telsizlerle bilgi alışverişi hakkında da miniklere bilgi verildi. Programın sonunda minik öğrenciler polis arabalarına tek tek binerek inceledi. İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, “Öğrencilerimiz Polis Haftası’nda bizi çok mutlu etmişlerdi bizde onlara iadeyi ziyaret yapmak istedik. Bunun yanında trafik haftası etkinliği kapsamında miniklerimize bilgilendirme yapmak istedik. Burada trafik polisi arkadaşlarımız trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi. Miniklerimiz polis araçlarına binmek istiyorlardı, onları da araçlarımıza bindirdik. Bu etkinliğimizi inşallah diğer okullarda da gerçekleştireceğiz” dedi.

 

POLİSLERDEN KORKMASINLAR

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Trafik Haftası nedeniyle Emniyet Müdürümüz Halil Akyol, trafik polisi ve emniyet personelleri ile birlikte okulumuzu ziyaret etti. Öğrencilerimize hem trafik kuralları hakkında hem de polislerin yaptığı işlemler hakkında bilgi verildi. Etkinliğimizdeki amaç trafik kurallarını öğretmenin yanı sıra polislerden korkulmaması gerektiğini öğrencilerimize anlatmak. Bir sorun olduğunda polislerden yardım alabileceklerini ve polislerin onları koruyabileceğini anlattık. Düzenlediğimiz etkinlik öğrenciler için çok faydalı oldu. Emniyet Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Program sonrasında emniyet personelleri öğrencilere ikramda bulundu. (HABER: Bahar Kaya)