Eğitim

Minikler Ata’yı unutmadı

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programı yapıldı. Minikler Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümünde yapılan programla Ata’yı andı.

 

DUYGULANDIRAN PROGRAM

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda program düzenlendi. Açılış konuşmaları ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda sabah grubu öğrencileri sergiledikleri performansla duygulandırdı. Minik kalpler sınıfından Ömer Şeref Çelik ve şirinler sınıfından Ayşe Hüma Aydın “Saat 9’u 5 geçe” şiirini seslendirdi. Çalışkan arılar sınıfı “Atatürk çocuklarıyız” drama gösteri ile beğenileri topladı. Şirinler sınıfının minikler, “Atatürk” şiirini seslendirirken, minik kalpler ve kelebekler sınıfı “Nasıl söylerim öldüğünü” şarkısını okudu.

ÖZENLE HAZIRLANDILAR

Öğlen grubu öğrencileri de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programına özenle hazırlandı. Minik yıldızlar sınığı “10 Kasım” şarkısını seslendirirken, çalışkan arılar sınıfı “Nasıl söylerim öldüğünü” şarkısını tek yürek olup söyledi. Şirinler sınıfı “Atatürk” şiirini, kelebekler sınıfı “Atatürk yolunda” şiirini okudu. Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “Atatürk sevgisini küçük yaşta öğrencilerimize aşılıyoruz. Onlar bu programlarda yer alarak hem Atatürk’ü hem de onun bizler için neler yaptığını daha iyi anlıyor” dedi. Kuba, “Programımız da emeği geçen tüm öğretmen ve minik öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.