Karasu

Milletimizin destansı direnişi

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Bundan 5 yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiş” dedi.

 

MENFUR DARBE GİRİŞİMİ

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Helvacı mesajında, “Binlerce yıllık tarihinde başta Milli Kurtuluş Hareketi olmak üzere sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü fetö’ye bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur. Bundan 5 yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir” ifadelerini kullandı.

BEDENLER SİPER EDİLDİ

Helvacı, “Fetö bağlılarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkesine, devletine, Cumhuriyetine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu kalkışmaya karşı, aziz milletimizin her kesimiyle onurlu ve kararlı bir şekilde, vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara bedenini siper etmiş, tarihe altın harflerle geçen destansı bir mücadele ile bu fetö hainlerine geçit vermemiştir” diye belirtti.

ASLA TAVİZ VERİLMEYECEK

Kaymakam Helvacı, “Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetlerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak, darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşatılacağını tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle, ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir” dedi.

ASLA UNUTULMAYACAK

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz devam edecektir” sözleriyle mesajına devam eden Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, “Milletimizin verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyorum. Cumhuriyetine demokrasisine, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan yüce Türk milletine şükran ve saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.