Siyaset

MHP’nin sandalyesi arttı

MHP’nin sandalyesi arttı

Karasu Belediye Meclisi’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nin üye sayısı bir arttı. Esra Bıyıklıoğlu’nun memuriyeti dolaysıyla görevinden ayrılmasının ardından Cumhur İttifakı Listesi’nde sırada bulunan Mehtap Albayrak Meclis Üyesi oldu.

Meclis’te olacak

Esra Bıyıklıoğlu’nun bir süreden bu yana gündemde olan istifası gerçekleşti. Cumhur İttifakı listesinde kendisine sıra gelen Mehtap Albayrak bu şekilde Meclis Üyesi oldu. Pazartesi günü İlçe Seçim Kurulu’na partililerle giden Albayrak, mazbatasını İlçe Seçim Müdürü Ayşe Ateş’in elinden aldı. İlçe Seçim Müdürü Ayşe Ateş, Albayrak’a görevinde başarı dileklerinde bulundu. Albayrak bu Salı yapılacak olan Karasu Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’na katılma hakkını elde etmiş oldu.

Hakkaniyetli olacağım

2019 yılında yapılan Yerel Seçimlerde Cumhur İttifakı-Ak Parti listesinde yer alan Albayrak da “Göreve hayırlı bir olay neticesinde gelmiş olmaktan ayrıca onur duydum. Esra Hanım ile seçim döneminde birlikte çalışma imkanımız olmuştu. Kendisine memuriyet hayatında başarı diliyorum. Ben de ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ düsturu içinde, adalet ilkesinden ayrılmadan vicdan ışığında Karasu halkına hizmet etmeye gayret göstereceğim” ifadelerini kullandı.

İlkelerimize bağlıyız

Mehtap Albayrak’ın seçimden sonra da parti ile bağının ve aidiyetinin devam ettiğini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Mehtap Hanım partimizle bağını koparmadan çalışmalarımıza katılıyordu. Halen Yönetim Kurulumuzda da yer alıyor. Kendisi Karasu ile ilgili ve belediye ile ilgili konulara hakim. Acemilik çekmeden ve Milliyetçi Ülkücü çizgiden ayrılmadan Karasu’ya hizmet etmeye devam edecektir. Kendisine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu’na hoş geldin diyoruz” şeklinde konuştu.

Albayrak mazbatasını Karasu İlçe Seçim Müdürü Ayşe Ateş’in elinden aldı
Albayrak’ı İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri yalnız bırakmadı
Albayrak hakkaniyetle görev yapacağını söyledi
Albayrak bu hafta yapılacak olan Meclis’e katılma hakkı elde etti