Eğitim

Mevlid-i Nebi Haftası unutulmadı

 

Karasu Anadolu Lisesi öğrencileri Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla cuma günü okullarında bir anma programı gerçekleştirdi. Program Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başladı. 

 

HADİSLER VE ŞİİRLER OKUNDU

Karasu Anadolu Lisesi öğrencileri Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla Cuma günü okullarında bir anma programı gerçekleştirdi. Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, “Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimizin dünyaya gelişini andık. Öğrencilerimiz tarafından Hz. Muhammed (S.A.V.)’i anlatan şiirler seslendirildi. Peygamberimizin hayatını anlatan sinevizyon gösterisi ile devam edilen programda peygamber efendimizin hadisleri okundu” dedi.

 

ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ

Peygamberimiz, Cami ve İrşat konulu konuşmanın yapıldığı programın ardından öğrencilere gül suyu ve gül lokumu ikramı yapıldı. Okul Müdürü Kılınç, “Peygamber Efendimizi anmak, O’nu anlamak için bir araya gelindi. Peygamberimizi anmak, O’nu sevmek O’nu anlamaya bizi götürüyorsa anlamını bulmuş demektir. Sevgili Peygamberimize sevgimizin, muhabbetimizin bir tezahürü olarak öğrencilerimiz, yapmış olduğumuz programlara yoğun ilgi gösterdi” dedi. (HABER: Sündüz Andoğlu)