Spor

Kocaali’de dolu dolu spor

 

Amatör Spor Haftası Kocaali’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kocaali Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında çok sayıda etkinlik ve turnuva gerçekleştirildi.

 

FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Amatör Spor Haftası Kocaali’de Kocaali Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik ve turnuvalarla kutlandı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Gönüllü gençler, öğretmenlerimiz ve Kocaali Toplum Sağlığı Merkezi personelleri katılım sağladığı yürüyüşe sivil halktan ve siyasilerden de katılım oldu. Yürüyüşte Kocaali Toplum Sağlığı Merkezi hazırladığı tasarımlarla farklı konularda farkındalık oluşturdu.

 

HERKES İÇİN SPOR

Kocaali İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü farkındalık yürüyüşünün yanı sıra çeşitli spor alanlarında da düzenlediği turnuvalarla da etkinlikleri çeşitlendirdi. Masa tenisi turnuvası, tenis turnuvası, kurumlar arası voleybol turnuvası, dart ve okçuluk turnuvalarının yanı sıra birçok okulda spor aktiviteleri gerçekleştirildi. Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca çeşitli okullarda eğitim gören özel eğitim öğrencileri de unutulmadı. Gençlik Ve Spor Müdürlüğü tarafından kapalı spor salonunda ağırlanan öğrenciler çok sayıda spor aktivitesine katıldı. Konu ile ilgili konuşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay tesisleşmenin önemine vurgu yaptı.

 

TESİSLEŞMEK ÖNEMLİ

Kocaali’de giderek genişleyen tesisleşmenin spor aktivitelerini çeşitlendirdiğini belirten Kocaali İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ramazan Doğanay “Amatör Spor Haftası kapsamında ilçemizde bir dizi spor etkinliği gerçekleştirdik Bu yıl 3-9 Ekim tarihleri arasında kutlanan amatör spor haftası kamsamında ilçemizde tesisleşmenin de getirdiği avantajla Sporu çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda kısıtlı zaman içerisinde Kort Tenisi, Voleybol, Masa Tenisi, Dart, Okçuluk, özel eğitim öğrencilerine yönelik etkinlik ve Halk Yürüyüşü olarak bir dizi faaliyet gerçekleştirdik” dedi. Sporu tabana yatmakta kararlı olduklarını söyleyene Ramazan Doğanay 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına coşkulu girmek adına geniş katılımlı bir voleybol turnuvası düzenleyeceklerini ve bunun hazırlıklarına başlattıklarının müjdesini verdi.