Meslekte tadilat çalışması

 

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tadilat başladı. Okul Müdürü Nilüfer Yeke, tadilat çalışmalarının üç ayda tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

 

ALTI DERSLİK

Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan inceleme sonucunda güçlendirme çalışması yapılmaya başlandı. 26 Kasım’da başlayan güçlendirme çalışmasının üç ayda bitirilmesi de planlanıyor. Güçlendirme çalışması kapsamında metal, mobilya, bilişim ve kimya atölyelerinde tadilatın yapıldığını belirten Okul Müdürü Nilüfer Yeke, “Gerçekleştirilen çalışmayla birlikte okulumuzdan taşınan makine atölyesi yerine 6 derslik yapılıyor. Böylelikle okulumuzun derslik ihtiyacı giderilecek. Çalışmaların üç ayda tamamlanmasını planlıyoruz ama yasaklar kapsamında bu ihtimal uzaya da bilir” dedi. Yeke, bu süreçte okulun 7 gün 24 saat güvenlik çalışanları tarafından korunduğunu da belirtti.

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların güvenliği noktasında ciddi çalışmalar yürüttüklerini ve hassasiyet gösterdiklerini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise, “Şu anda güçlendirme çalışması yapılan tek okulumuz burası. Okulumuz 1983 yılında eğitim öğretim hayatına başladı. Yıl olarak Karasu’nun en eski okullarından bir tanesi” dedi. “Öğrencilerimizin de uzaktan eğitim sürecine geçmesini bir avantaj olarak değerlendirerek çalışmanın daha güvenli ve rahat yürütülmesi sağlandı” diyen Müdür Çetin Turhan, “Bakanlığın güçlendirme çalışmaları ve incelemeleri devam ediyor. Bu kapsamda güçlendirme yapılması gereken diğer okullarımız olursa onlarda da benzeri çalışmalar yapılacak” sözlerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.