KarasuSiyaset

Mayınlar ilçe sahiline vurabilir

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Ukrayna’dan denize salınan mayınların ülkemiz sahillerine vurmasının tedirginliğe neden olduğunu belirtti. Kara, “Bu mayınların bu hafta meydana gelmesi beklenen karayel dolayısıyla ilçemiz sahiline vurma ihtimali de mevcuttur” dedi.

 

DİKKATLİ OLUNMALI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Kara, “İlçemizi de yakından ilgilendiren Ukrayna Rusya savaşı devam ederken kopan deniz mayınlarının ülkemiz sahillerine vurması bir tedirginliğe neden olmuştur. Bu mayınların bu hafta meydana gelmesi beklenen karayel dolayısıyla ilçemiz sahiline vurma ihtimali de mevcuttur. Bu konuda Sahil Güvenlik ekiplerimiz insan üstü bir gayretle çalışmalarını sürdürmekte, olası bir tehdidin önüne geçmektedir. Ancak yine de vatandaşlarımızın farklı bir cisim görmesi durumunda derhal durumu ilgililere bildirmesi gerekmektedir” diye belirtti.

 

KDV İNDİRİMİ

Açıklamasına devam eden Kara, “İnşaat sektöründe KDV indirimi yapılması özellikle Karasu gibi ekonomisi inşaata dayalı yerlerde bir canlılığa neden olacaktır” dedi. Kara, “Artan girdi maliyetlerinin etkisini azaltmak, satışların önünü açmak için getirilen vergi indirimi sektöre devletin bakışını yansıtması açısından da önemlidir. Bu anlamda inşaat sektöründe bir canlanma olması, KDV indiriminin fiyatlara yansıtılması ile mümkün olacaktır” dedi. Kara açıklamasına, ekonomik çarkların bozulmasından medet uman altı benzemez parti çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor diyerek açıklamasını sürdürdü.

 

MESAJLAR NET OKUNMALI

Tüm dünyada yaşanan ekonomik sıkıntıların ülkemizde biraz daha fazla hissedildiği gerçeğini kimse reddetmiyor” diyen Başkan Kara, “Ekonominin başında olanlar da bu sorunun farkındadır. Ancak bir yandan ekonomik savaş sürerken diğer yandan ekonomik sıkıntıdan medet umanlarla mücadele etmek zorunlu hale gelmektedir. Bu cenaha destek veren yayın kuruluşlarının da dikkatle takip edilmesi gerektiği, verilen mesajların vatandaşlarımız tarafından net bir şekilde okunması gerekmektedir. Sahibi yabancı, ipi başkalarının elinde olan medya kuruluşlarının hangi amaca hizmet ettiği görülmeli ve bu yolla verilmeye çalışılan mesajlar iyi değerlendirilmelidir” dedi.

 

TEHDİT SON BULMADI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “İki yılı aşkın bir süreden bu yana ülkemizde ve tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs alınan tedbirler sayesinde etkisini iyice azaltmış ve kitlesel bir tehdit olmaktan çıkmıştır. Ancak virüsün öldürücü etkisi sona ermemiş, bireysel tehdit henüz son bulmamıştır. Tünelin ucunda görünen ışık artık netlik kazansa da tedbirin elden bırakılmaması büyük önem taşıyor. Çocuklarımızın eğitiminin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi ve ekonominin çarklarının sağlıklı bir şekilde işlemesi virüsün sona ermesi ile yakından ilgilidir” açıklamasında bulundu.