Masallar dijital ortama taşındı

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Öğretmenlerin dilinden, öğrencilerin paletinden Anadolu Masalları” projesi kapsamında Karasulu öğretmenlerin seslendirdiği masallar, dijital ortamda çocuklarla buluşacak.

 

BİR VARMIŞ HEP VARMIŞ

Geleneksel, unutulmaya yüz tutmuş Türk masallarını, unutturmamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Öğretmenlerin dilinden, öğrencilerin paletinden Anadolu Masalları” projesi, ‘Bir varmış hep varmış’ sloganıyla Karasu’da hayata geçirildi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 15 eğitimci tarafından okunan masal ve 2 eğitimcinin söz ve bestesi olan şarkılar dijital ortamda çocuklarla buluşacak. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya ve Youtube hesabı üzerinden yayınlanacak masallar canlandırmaları ile dikkat çekiyor.

MASALLAR TANITILACAK

Dünya masallarını tanıtmak gerekçeleriyle okuma, dinleme, resmetme ve canlandırma etkinlikleri gerçekleştirilecek olan projenin önemini belirten Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğinde hazırlanan proje, başarılı bir öğretmen kadromuzla sahne aldı. Büyük bir gelenek olan masalların çocuklara aktarılabilmesi ve hayal güçlerini geliştirmek adına 15 öğretmenimizle birlikte örnek bir çalışma ortaya konuldu. Sosyal medya hesabı ve Youtube üzerinden 15 masal ile 5 adet de işitme engellilere özel masalımız her gün yayınlanacak” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı