Karasu

Lunapark ve Sosyete Pazarı yıkıldı

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kullanım mülkiyeti Karasu Belediyesi adına “Sosyal Donatım Alanı” olarak tescil edilen ve geçtiğimiz yılbaşında sözleşmesi yenilenmeyen Lunapark’ın yıkımı Çarşamba günü yapıldı.

 

YAŞAM MERKEZİ YAPILACAK

30 yıldan beri işletmeciliğini Melih Fırat Kavaklı’ya ait Lunapark Eğlence Tesisleri Kaymakamlık kararıyla yıkıldı. Karasu Belediye Başkan Yardımcı İsmail Karakaş, “Geçtiğimiz yıl tahliyesini istediğimiz tesislerin kaldırılması konusunda yaptığımız talep Kaymakamlık tarafından yerine getirilmiştir. Burayla ilgili daha önce açıkladığımız “Yaşam Merkezi” projesini bir an evvel hayata geçirmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

BİLGİLENDİRME YAPILMAMIŞ

Öte yandan Lunapark’ın yanı sıra Sosyete Pazarı olarak bilinen yapıların da yıkımı yapıldı. Edinilen bilgilere göre yıkımı yapılan yerde dükkanları bulunan vatandaşlar kendilerinin bu yıkımdan bilgileri olmadığını ileri sürerek maddi zarara uğradıklarını ifade etti. Bilindiği üzere Lunapark’ın yıkımı geçtiğimiz yıl Haziran ayı başında yapılmak istenmiş ancak mahkeme tarafından yürürlüğü durdurulmuştu.