KarasuSakarya

Liman’a Büyükşehir’den alternatif yol

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni otoban girişi projesi başladı. Başkan Ekrem Yüce, “Transit ulaşım, lojistik ve ticaret ağına değer katacak, Karasu Limanı ve tüm OSB’lere alternatif oluşturacak 2 bin 500 metrelik yolumuz aynı zamanda trafiğin kent merkezine dengeli şekilde dağılmasını sağlayacak” dedi.

 

KAMULAŞTIRMA TAMAM

75 milyon TL’lik maliyetli yeni otoban girişi projesi Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından başladı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Ekrem Yüce, “Şehrin ana damarlarını otoyollara bağlıyoruz. Bu projemiz ulaşıma ve lojistiğe nefes olacak. 40 milyon TL’lik kamulaştırmayı tamamladık, 23 metre genişliğe ve 2 bin 500 uzunluğa sahip yeni otoban girişimize başladık” dedi. Yüce, yeni otoban girişinin ilk etabının Erenler Pekşenler bölgesinden başlayıp Bekirpaşa Kozluk mevkiinde kurulacak olan yeni gişelerde son bulacağını ifade etti.

 

2 BİN 500 METRELİK YOL

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Transit ulaşım, lojistik ve ticaret ağına değer katacak, Karasu Limanı ve tüm OSB’lere alternatif oluşturacak 2 bin 500 metrelik bu yol aynı zamanda trafiğin kent merkezine dengeli şekilde dağılmasını sağlayacak” dedi. Yüce, “Ülkemizin lokomotif bölgelerinden olan Marmara Bölgesinde yer alıyoruz. Anadolu’nun ve Karadeniz’in Marmara ve İstanbul ile bağlantısının sağlandığı noktada yer alıyoruz. Yapılacak yeni girişler ile Sakarya şehir içi ulaşımında bulunan ana damarlarından birini doğrudan bahsettiğim otoyollar ile bağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

LİMAN’A ULAŞIM AĞI GÜÇLENECEK

Hem OSB’ler arası bağlantıyı tesis edecek hem de OSB’lerle otoyollar arasında alternatif bir güzergah oluşturacağız” diyen Yüce, “Şehrimizi transit ulaşımda ve ticari güzergahlarda bir numara yapacağız inşallah. Bu proje ile Karasu Limanı hinterlandının gelişmesine katkı sağlayacağız. Alternatif bağlantı yolları ve güzergahlarıyla limanın ulaşım ağlarıyla bağlantısını güçlendireceğiz. Sayın Ulaştırma Bakanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze, Karayolları Bölge Müdürümüze ve projenin sonuçlanması noktasında bizden desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza şahsım ve şehrim adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Yeni otoyol girişi için ilk kepçeyi Başkan Yüce vurdu ve çalışmalar hızlı bir şekilde başladı.