GündemKarasuKocaaliSpor

Lider yola devam ediyor (1-5)

Lider yola devam ediyor (1-5)

Süper Amatör Küme C Grubu’nda mücadele eden Karasuspor Hendek Akova Barışspor karşısında kalitesini konuşturdu. Oyun disiplininden kopmayan Lider Karasuspor sahadan 1-5 galibiyetle ayrıldı.

 

İlk yarıda iş bitti

Hendek Akova Barışspor müsabakasına namağlup lider olarak çıkan Karasuspor, maç sonunda da bu unvanlarını korudu. Karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren kalitesini sahaya yansıtan sarı-kırmızılı ekip 12. dakikada Furkan ile ilk golü de buldu. İlk golü erken bulmanın özgüveni ile daha fazla ayağa top yapan Karasusor, ilk golden yedi dakika sonra 17. dakikada Berkhan ile farkı ikiye çıkardı. Bu dakikadan sonra da oyun disiplininden kopmayan Karasu temsilcisi, yine Berkhan’ın ayağından gelen golle 38. dakikada farkı üçe çıkardı. 40. dakikada sahneye çıkan Bedirhan farkı dörde çıkarırken Akova Barışspor’un golü 44. dakikada Samet’ten geldi. Ve müsabakanın ilk yarısı 1-4 Karasuspor üstünlüğü ile sona erdi.

Maçı rölantiye aldık

Müsabakanın ikinci yarısına 1-4 skor avantajı ile çıkan Karasuspor, rakibinin üstüne fazla gitmemeye gayret gösterdi. Ayağa top yapan sarı-kırmızılılar kendini yormadı ve riske girmedi. Rakibine boş alan bırakmadan, oyunun kontrolünü tam manası ile elinde tutan Karasuspor karşılaşmanın 64. dakikasında Furkan ile skoru 1-5’e taşıdı. Bu dakikadan sonra gol olmadı ve Sadun Hoşbay’ın öğrencileri sahadan 1-5’lik skorla ayrıldı. Karasuspor bu skorla Süper Amatör Küme C Grubu’ndaki namağlup liderliğini sürdürdü.

 

Akova Barışspor: 1 Karasuspor: 5

Stad: Akova

Hakemler: Bahadır İleri, Ramazan Çiftçi, Alperen Demir

Akova Barışspor: Adem, Yusuf (Haktan), Hakan, Burak(Recai), Oktay, Ercan, Bilal, Fırat, Tunahan(Arda), Samet, Emre

Antrenör: Ali Kemal Yener

Karasuspor: İsmail(Bilal), Yasin Candan, Ahmet, Ruhi, Yasin Taşkıran(Kerem), Bedirhan(Abdulsamet), Tugay, Furkan, Berkhan, Mertcan(Bahadır), Kutay(Emir)

Antrenör: Sadun Hoşbay

Goller: Dk. 44 Samet (Akova Barışspor), Dk. 12, 64 Furkan, Dk. 17, 38 Berkhan, Dk.40 Bedirhan, (Karasuspor)

Karasuspor Hendek deplasmanından 1-5 galip döndü.