Karasu

Kutsal dava Kudüs

Kutsal dava Kudüs

Karasu Müftülüğü tarafından Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Saraç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Filistin Meselesi ve Kutsal Davamız Kudüs Bilinci” adlı bir konferans düzenlendi.

Yoğun ilgi gördü

Karasu Müftülüğü tarafından Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde “Filistin Meselesi ve Kutsal Davamız Kudüs Bilinci” adlı bir Konferans düzenlendi. Düzenlenen konferansa İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Saraç konuşmacı olarak katılım sağladı. Karasu Belediye Başkanı İskhak Sarı, İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, İlçe Emniyet Müdürü Ali Üzmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Siyasi Parti Temsilcileri, protokol mensupları ve çok sayıda vatandaş programa yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Zulmü unutturmamalıyız

Ardından Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi tarafından açılış ve selamlama konuşması yapıldı. Sinevizyon gösterimi ile büyük ilgi toplayan program Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Saraç’ın etkileyici “Filistin Meselesi ve Kutsal Davamız Kudüs Bilinci” konulu konferansı ile devam etti. Adem Saraç konferansta “Kudüs sadece Filistinlilerin değil İslam’ın ve her Müslümanın davasıdır. Filistinlilere yapılan bu zulmü çeşitli programlar düzenleyerek insanlarımıza duyurmalı ve yapılan bu zulmü unutturmamalıyız” dedi. Program Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından Adem Saraç’a plaket takdimi ve yapılan dua ile sona erdi.

 

“Filistin Meselesi ve Kutsal Davamız Kudüs Bilinci” adlı bir Konferans düzenlendi.

 

Program Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından Adem Saraç’a plaket takdimi ve yapılan dua ile sona erdi.