Spor

Kurudere Avrupa yolunda

Kurudere Avrupa yolunda

Futsal Ligi’nde Sakarya’yı temsil eden Sakarya Kurudere Giresun Hüseyin Avni Alparslan Kapalı Spor Salonu’ndaki müsabakada büyük başarı gösterdi. 3 maçta toplam 4 puan elde etti ve Avrupa iddiasını sürdürdü.

 

Giresun’da oynandı

Türkiye Futsal Ligi 3. Etabında Giresun’daki müsabakaları tamamladı. Biri bay olmak üzere dört müsabaka oynamak için Doğu Karadeniz’e giren Kurudere Sakaryaspor Futsal Takımı, buradaki ilk maçında Alipaşa’ya mağlup oldu. Bu mağlubiyetin ardından Seyrantepe karşısına çıkan Kuruderespor bu maçı da yenilgi ile tamamladı. Sonraki müsabakasında Vanspor FK’nun gelmemesi sonucunda hükmen galip gelen mavi-beyazlılar, son maçında Bingöl karşısına çıktı. Bu maçtan beraberlikle ayrılan Kurudere Sakaryaspor, bu sonuçlara göre Diyarbakırspor ile Play Off oynama hakkı elde etti.

Yenerse Avrupa yolcusu

Ligi dördüncü sırada tamamladıklarını ve bu şekilde Avrupa’ya gitme umutlarını koruduklarını ifade eden Genel Menejer Recep Kurt, “Giresun’a oldukça zayıf bir ekiple gittik. Burada aldığımız mağlubiyetlere rağmen daha önceden gösterdiğimiz performans, ekibimizin Avrupa umudunu korumasına imkan sağladı. Türkiye Futsal Ligi’ni 4. Sırada tamamladığımız için Play Off oynama hakkı kazandık. Diyarbakırspor ile oynayacağımız iki maç neticesinde ya onlar ya da biz Avrupa’ya giden son Türk takımı olma umudumuzu son maça bırakacağız” dedi.

Nefes kesecek

Diyarbakırspor karşısında elde edecekleri galibiyetin ardından Bingöl-Seyrantepe arasındaki maçın galibiyle oynayacaklarını söyleyen Kurt, “Diyarbakır ile 5-6 Haziran tarihlerinde iki müsabaka yapacağız. Bu maçın yeri henüz belli değil. Ancak Play Off’un finali şu şekilde olacak: Final biz ve Seyrantepe arasında olursa maç Sakarya’da olacak. Orada seyirci desteğinin bizden yana olmasını bekliyoruz. Ancak Bingöl galip çıkarsa biz Bingöl’e gideceğiz. İki takımdan hangisi çıkarsa çıksın biz alın terimizle mücadele edip, bileğimizin hakkı ile Avrupa’ya gitmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Destek lazım

Futsal Ligi’nin deplasmanlı olması dolayısıyla belli bir bütçe gerektirdiğini, kısıtlı bütçe ve imkanlar ile azımsanmayacak büyüklükte bir başarı elde ettiklerini söyleyen Recep Kurt, “Türkiye’nin dört bir yanında Karasu’nun ve Sakarya’nın adını duyuruyoruz. Bunun belli bir maliyeti oluyor. Bundan sonra Avrupa’da da liglere katılacağız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz. Bunun için sponsor desteği şart hale geliyor. Başta ilçemiz olmak üzere, ilimizden de destek bekliyoruz. Kurudere Sakaryaspor çok daha iyi yerleri hak ediyor” şeklinde konuştu.

Kuruderespor, eksiklere rağmen Play Off’a kalmayı başardı
Recep Kurt, bundan sonra destek almalarının şart olduğunu söyledi